Evropska komisija

OBVESTILO ZA BRALCE

Naš tiskar nas je obvestil, da so se v naši brošuri Evropa – Bolj povezana! pojavile domišljijske risbe. V tiskarno naj bi se namreč prikradel deček po imenu Gordon in čečkal po nekaterih straneh.

Upamo, da vas to ne bo motilo pri branju.

Želimo vam prijetno branje!

Ekipa enote „Redakcijska služba in usmerjeni stiki z javnostmi“, Evropska komisija

BESEDILO: VODNIK ZA UČITELJE / ZLOŽENKA S POJASNILI

EVROPA – Bolj povezana!

Orodje za seznanjanje učencev, starih deset let in več, z Evropo

EVROPA – Bolj povezana! vam bo omogočila obravnavanje Evrope v razredu. Učno gradivo vključuje tri brošure in zemljevid Evropske unije.

Kako uporabljati učno gradivo Evropa – Bolj povezana! v razredu?

Glede na interese v vašem razredu in vprašanja vaših učencev se lahko sami odločite, na katerega od treh načinov se boste lotili spoznavanja Evropske unije. Brošure nimajo določenega vrstnega reda. Se dopolnjujejo, vendar lahko vsako brošuro uporabite tudi samostojno.

Nekaj predlogov za uporabo.

Lahko začnete z zgodovino in geografijo Evropske unije, da bi predstavili, kako je bila Evropska unija oblikovana. V takem primeru uporabite brošuro Evropa – Graditi bolj povezano! in/ali zemljevid. S tem zemljevidom lahko učenci spoznajo, kje ležijo države Evropske unije in države članice območja evra.
Lahko začnete z aktualnimi dogodki (na primer evropski vrh ali evro), da bi obravnavali delovanje institucij in državljanstvo Evropske unije. V takem primeru uporabite brošuro Evropa – Delovati bolj povezano!
Lahko začnete z vsakdanjim življenjem otrok (na primer kakovostjo vode in hrane, zaščito otrok na družbenih omrežjih itd.). V takem primeru uporabite brošuro Evropa – Bivati bolj povezano!

Naš pristop

Naša želja je bila ustvariti učni okvir, ki je hkrati bogat z vsebino in dopolnjen z domišljijo, da bi mladim odprli pogled na njihovo evropsko prihodnost.

Glavni cilj je doseči, da se učenci zavejo, da so del Evropske unije in da lahko oblikujejo Evropo jutrišnjega dne. Da bi poudarili njihovo vlogo, smo za vsako temo uporabili glagol dejanja (bivati, delovati, zavedati se, varovati itd.).

Besedišče, igre in igrivi namigi učencem omogočajo, da sami dopolnijo svoje znanje s tem, da sledijo Gordonu, izmišljenemu liku, ki je „čečkal“ po brošurah. S tem likom, ki je iste starosti kot učenci, vsebina postane dostopnejša. Vprašanja, ki so postavljena na različnih straneh brošur, učence tudi vabijo k aktivnemu sodelovanju. Želimo vam prijetno branje!