Europos Komisija

SKAITYTOJŲ DĖMESIUI

Spaustuvė pranešė, kad mūsų brošiūrose „Europa kartu!“ atsirado keli mėgėjiški piešinėliai. Spėjame, kad į spaustuvę slapta pateko berniukas, vardu Gordonas, ir pripiešė kelis puslapius.

Tikimės, tai nesutrukdys jums skaityti.

Malonaus skaitymo!

Europos Komisijos Dokumentų rengimo ir tikslinės komunikacijos skyriaus komanda

MOKYTOJO VADOVAS / AIŠKINAMASIS BUKLETAS

„EUROPA kartu!“

Priemonė mokiniams nuo 10 metų amžiaus, supažindinanti su Europos Sąjunga

„EUROPA kartu!“ suteiks galimybę klasėje kalbėti apie Europą. Mokomųjų priemonių rinkinį sudaro trys brošiūros ir Europos Sąjungos žemėlapis.

Kaip naudotis mokomųjų priemonių rinkiniu „Europa kartu!“ klasėje?

Atsižvelgdami į savo klasės poreikius ir mokinių klausimus, mokinius su Europos Sąjunga galite supažindinti trimis būdais. Nėra nustatytos brošiūrų naudojimo tvarkos. Jos papildo viena kitą, bet kiekviena gali būti naudojama atskirai.

Keli naudojimo būdai

Galite pradėti nuo Europos Sąjungos istorijos ir geografijos, tada pereiti prie Europos Sąjungos kūrimo. Šiuo atveju geriau naudotis brošiūra „EUROPA. Kurkime kartu!“ ir (arba) žemėlapiu. Žemėlapis padės mokiniams rasti Europos Sąjungos valstybes nares ir euro zonos šalis.
Galite pradėti nuo aktualių klausimų (pvz., ES aukščiausiojo lygio susitikimų arba euro), tada pereiti prie institucijų veikimo ir ES pilietybės. Šiuo atveju geriau naudotis brošiūra „EUROPA. Priimkime sprendimus kartu!“ .
Galite pradėti nuo vaikų kasdienybės (pvz., vandens ir maisto kokybės, vaikų apsaugos socialiniuose tinkluose ir pan.). Šiuo atveju geriau naudotis brošiūra „EUROPA. Gyvenkime draugiškai!“ .

MŪSŲ TIKSLAS

Norėjome sukurti mokomąją priemonę, kurios turinys būtų turtingas, vaizdingas ir nuotaikingas, kad išplėstų jaunimo akiratį Europos ateities klausimais.

Pagrindinis tikslas yra padėti mokiniui suvokti, kad jis yra Europos Sąjungos dalis ir ateityje galės kurti Europą. Norėdami pabrėžti mokinio vaidmenį, kiekvienoje temoje vartojame liepiamosios nuosakos daugiskaitą („gyvenkime“, „tvarkykimės“, „prisiminkime“, „saugokime“ ir kt.).

Žodynas, žaidimai ir smagios užuominos leidžia mokiniui savarankiškai kaupti žinias keliaujant su Gordonu – išgalvotu personažu, kuris prirašinėjo ir pripiešė brošiūrose. Dėl to paties amžiaus personažo dalyvavimo turinys mokiniams tampa suprantamesnis. Be to, puslapiuose palaipsniui pateikiami atvirieji klausimai skatina mokinį aktyviai dalyvauti. Malonaus skaitymo!