Euroopa Komisjon

TEADMISEKS LUGEJATELE

Trükikoja teatel on meie brošüüridesse „Euroopa. Üheskoos rohkem ja paremini!“ ilmunud mingid veidrad joonistused. Väidetavalt on keegi nimele Gordon reageeriv poiss trükikotta sisse imbunud ja mõnele lehele midagi kritseldanud.

Loodame, et see ei sega lugemist.

Head avastamisrõõmu kõigile!

Euroopa Komisjoni toimetamise ja sihipärase teavitustegevuse üksus

JUHEND ÕPETAJALE / SELGITAV LEHT

EUROOPA. Üheskoos rohkem ja paremini!

Vahend, mille abil tutvustada Euroopat õpilastele alates 10. eluaastast

„EUROOPA. Üheskoos rohkem ja paremini!“ Võite selle abil tunnis käsitleda Euroopa teemat. Õppekomplekt koosneb kolmest brošüürist ja Euroopa Liidu kaardist.

Kuidas kasutada õppekomplekti „EUROOPA. Üheskoos rohkem ja paremini!“ koolitunnis?

Olenevalt õpilaste huvist ja küsimustest saab Euroopa Liitu käsitleda kolmest vaatenurgast. Brošüüride järjekord ei ole oluline. Need täiendavad üksteist, kuid iga brošüüri saab kasutada ka eraldi.

Mõned ideed kasutamiseks.

Euroopa Liidu ülesehitamisest rääkides võite keskenduda Euroopa Liidu ajaloole ja geograafiale. Sellisel juhul sobib kasutamiseks eeskätt brošüür „EUROOPA. Ehitame üheskoos!“ ja/või kaart. Kaart aitab õpilastel õppida tundma Euroopa Liidu riikide ja euroala riikide asukohta.
Võite keskenduda päevasündmustele (näiteks Euroopa Liidu või euroala tippkohtumisele) ning kirjeldada Euroopa institutsioonide toimimist ja kodakondsusega seotud küsimusi. Sellisel juhul sobib kasutamiseks eeskätt brošüür „EUROOPA. Ajame asju üheskoos!“
Võite keskenduda õpilaste igapäevaeluga seonduvale (näiteks vee ja toiduainete kvaliteet, laste kaitsmine sotsiaalvõrgustikes jne). Sellisel juhul sobib kasutamiseks eeskätt brošüür „EUROOPA. Elame üheskoos!“

Meie eesmärk

Soovisime luua õppekeskkonna, mis on nii sisukas kui ka fantaasiaküllane, et noored saaksid avardada oma silmaringi Euroopa tulevikust.

Põhieesmärk on, et õpilane teadvustaks, et ta kuulub Euroopa Liitu ning võib kujundada Euroopa homset päeva. Õpilase rolli rõhutamiseks kasutasime iga valdkonna puhul tegevust väljendavat verbi (elama, asju ajama, mäletama, kaitsma jne).

Sõnavara, mängud ja mängulised elemendid võimaldavad õpilasel iseseisvalt täiendada oma teadmisi, jälgides Gordonit, väljamõeldud tegelaskuju, kes on „kritseldanud“ brošüüridesse. Sellise õpilastega sama vana tegelase kohalolek muudab brošüüride sisu paremini mõistetavaks. Brošüürides toodud avatud küsimused kutsuvad õpilast ühtlasi ka aktiivselt osalema. Head avastamisrõõmu kõigile!