Publications Office of the EU
Rumānija-Călimănești: Inženiertehniskās projektēšanas pakalpojumi inženiertehniskajām būvēm - ES konkursi
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumānija-Călimănești: Inženiertehniskās projektēšanas pakalpojumi inženiertehniskajām būvēm

  • Publicēts
    18/11/2022
  • Termiņš
    19/12/2022
  • Piedāvājumu atvēršana
    19/12/2022
  • Šodien
    31/08/2026
Statuss
Piedāvājumu iesniegšana ir slēgta
Līguma veids
Services
Atjaunota procedūra
No
Pircējs
Orasul Calimanesti
Izpildes vieta
NUTS code: RO415 Vâlcea
Pircēja atrašanās vieta
NUTS code: RO415 Vâlcea
Uzņēmējdarbības nozare (galvenais CPV kods)
71322000 Inženiertehniskās projektēšanas pakalpojumi inženiertehniskajām būvēm
Līguma kopējā paredzamā vērtība (bez PVN)
1,132,200.00 RON
Līguma kopējā galīgā vērtība (bez PVN)
Nav pieejams
Piedāvājuma atsauces numurs
LD/16689/2022/3/v4
Apraksts

Achiziție servicii de proiectare și asistentă tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor pentru obiectivul de investiții: "Reconversia si reutilizarea terenului cu vegetatie forestiera din Zona Hotelului Central – Calimanesti si transformarea acestuia in Padure – Parc – Zona de agrement si recreere ". Ofertantul își va asuma responsabilitatea deplină pentru proiectare, întocmirea documentației pentru obținerea autorizațiilor, avizelor și acordurilor precum și asistența tehnică din partea proiectantului pe perioada de execuție a lucrărilor. Documentația va fi elaborată și predată respectând etapele de proiectare prevăzute în HG 907/2016 precum și ale Legii nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții. Se vor elabora si preda urmatoarele documentatii:
- Documentație tehnică pentru obținere Certificat de urbanism;
- Documentație pentru obținerea avizelor prevăzute în Certificatul de urbanism;
- Studii: geotehnic, hidrologic, topografic;
- Studiu de Fezabilitate
- Expertiză tehnică;
- Documentație de avizare a lucrărilor de intervenții;
- Documentație pentru obținerea autorizației executării lucrărilor de construire (PAC/DTAC/DTOS);
- Proiect tehnic de execuție (P.T.E.) și detalii de execuție (D.E.);
- Antemăsurători, Caiete de sarcini, Liste cu cantități de lucrări pe categorii de lucrări și Graficul de realizare a investiției
Asistența tehnică din partea proiectantului este obligatorie pe perioada de atribuire a contractului de lucrări, pe perioada de execuție a lucrărilor, precum și participarea acestuia la fazele incluse în programul de control al lucrărilor de execuție, avizat de către Inspectoratul de Stat în Construcții - I.S.C. si nu poate depasi valoarea de 20.0000 lei fara TVA
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor- 20 zile

Iesniegšanas metode
Piedāvājumi vai dalības pieteikumi jāiesniedz:
Oficiālais nosaukums: Orasul Calimanesti
Nacionālais reģistrācijas numurs: 2541630
Pasta adrese: Strada: Calea lui Traian, nr. 380
Pilsēta: Calimanesti
NUTS kods RO415
Pasta indekss: 245600
Valsts: ROU
Kontaktpersona: Aurelia Nicolaescu
Galvenā adrese: www.primaria-calimanesti.ro
Piedāvājumus var iesniegt
Submission for all lots
Informācija par publisko līgumu, pamatnolīgumu vai dinamisko iepirkumu sistēmu (DIS)
Nav pieejams
Piedāvājumu atvēršanas nosacījumi (datums)
19/12/2022 15:00
Izpildes vieta
Piešķiršanas metode
The most economic tender
Paredzamā vērtība
1,132,200.00 RON
Līguma galīgā vērtība
Nav pieejams
Līgumslēgšānas tiesību piešķiršana
Nav pieejams
Iepriekšēja informācija
Līgums
Piešķiršana
Footnote - legal notice

Šajā lapā publicētā informācija ir tikai papildu informācijas avots, un tai nav juridiska spēka. Eiropas Savienības iestādes neatbild par tās saturu. Attiecīgo līguma paziņojumu oficiālās versijas ir tās, kas publicētas Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša papildinājumā un pieejamas vietnē TED. Šie oficiāli spēkā esošie dokumenti ir tieši pieejami, noklikšķinot uz šajā lapā iegultajām saitēm. Sīkāku informāciju skatiet paziņojumā par izskaidrojamību un atbildību publiskā iepirkuma jomā.