Publications Office of the EU
Rumānija-București: Loka ceļa būvdarbi - ES konkursi
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumānija-București: Loka ceļa būvdarbi

  • Publicēts
    07/08/2020
  • Termiņš
    05/10/2020
  • Piedāvājumu atvēršana
    05/10/2020
  • Piešķirts
    23/04/2021
  • Šodien
    01/09/2026
Statuss
Piešķirts
Līguma veids
Works
Atjaunota procedūra
No
Pircējs
COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.
Izpildes vieta
NUTS code: RO321 Bucureşti
Pircēja atrašanās vieta
NUTS code: RO321 Bucureşti
Uzņēmējdarbības nozare (galvenais CPV kods)
45233122 Loka ceļa būvdarbi
Līguma kopējā paredzamā vērtība (bez PVN)
49,801,015.85 RON
Līguma kopējā galīgā vērtība (bez PVN)
51,923,502.15 RON
Piedāvājuma atsauces numurs
16054368/2020/2266/S/10
Apraksts

Obiectul contractului il reprezinta executia lucrarilor pentru Constructia Variantei de Ocolire Tecuci - rest de executat.
In conformitate cu prevederile contractuale, respectiv ale HG nr.1/2018, eventualele modificari care pot interveni in perioada de derulare a contractului, se refera la urmatoarele, fara a se limita la acestea:
1. modificari ale partilor contractante;
2. Modificări generate de solicitările proprietarilor de rețele de utilități;
3. Modificări ale culoarului/coridorului de expropriere care conduc la necesitatea realizarii de lucrari suplimentare si/sau la renuntarea realizarii unor lucrari existente in Contract;
4. Prelungirea Duratei de Execuţie în baza mecanismului contractual prevăzut la Clauza 35 [Prelungirea Duratei de Execuţie] din Condiţiile Generale ale Contractului, fără a se aduce atingere dreptului Beneficiarului de a aplica Antreprenorului penalităţile şi/sau sancţiunile prevăzute în Contract, ca urmare a aparitiei unor elemente independente de vointa Beneficiarului sau Antreprenorului;
5. Modificari ale Proiectului Tehnic de Executie ulterior aprobarii acestuia, care rezulta din adaptarea proiectului tehnic la realitatea din teren, inclusiv schimbari de solutii tehnice punctuale;
6. Modificari generate conform sub-clauzei 37.11 [Propunere de Modificare initiata de catre Antreprenor];
7. Modificari generate de renuntarea si/sau suplimentarea cantitatilor aferente anumitor articole de lucrari ca urmare a remasuratorilor acestora;
8. Modificari generate de modificari ale cotelor, pozitiilor si/sau dimensiunilor unor categorii de lucrari ca urmare a situatiei din teren;
9. Modificari generate de modificari ale terenului, retelei hidrografice supraterane si subterane, necunoscute la data elaborarii proiectului;
10. Modificări legislative sau de norme tehnice/stasuri/normative/standarde/, care se vor realiza conform clauzei corespunzătoare din Condițiile Generale ale Contractului;
11. Modificări generate de cerințe ale autorităților de mediu;
12. Modificări generate de autoritati locale/centrale, cerute prin diverse avize/acorduri/autorizatii;
13. Modificări generate de includerea de noi subcontractanți și/sau înlocuirea subcontractanților inițiali care se vor realiza conform clauzei corespunzătoare din Condițiile Generale ale Contractului;
14. Modificări generate de schimbarea personalului cheie/non-cheie, care se vor realiza conform clauzei corespunzătoare din Condițiile Generale ale Contractului;
15. Modificări generate de expertize tehnice;
16. Modificări generate de cerinte privin cercetarea si lucrarile arheologice;
17. Modificări care rezultă din implementarea solicitărilor provenite de la diverse instituţii/ autorităţi/ entităţi care au atribuţii în legătură cu obiectivul de investiţie (de exemplu: Ministere, JASPERS, Autorităţi/Instituţii centrale şi/sau locale, Verificatori atestaţi, organisme de control, etc.).
18. Modificari ale valorii contractului ca urmare a modificarilor de mai sus, cu respectarea prevederilor Legii nr. 98/216.
Modificările vor fi realizate ulterior semnarii contractului, în conformitate atât cu prevederile contractuale, numai în condiţiile în care acestea nu reprezintă modificări substanţiale în sensul prevederilor art. 221 alin. (7) si alin. (7indice1) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare. Prelungirea Duratei de Executie se va realiza in conformitate cu prevederile Clauzei 35 [Prelungirea Duratei de Executie] din Conditiile Generale. Mai multe informatii se regasesc in Contract.

Iesniegšanas metode
Piedāvājumi vai dalības pieteikumi jāiesniedz:
Oficiālais nosaukums: Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere S.A.
Nacionālais reģistrācijas numurs: 16054368
Pasta adrese: Str. Dinicu Golescu nr. 38
Pilsēta: Bucureşti
NUTS kods RO321
Pasta indekss: 010873
Valsts: ROU
Kontaktpersona: Valentin Florin Trifan, director Direcția achiziții publice
Galvenā adrese: www.cnadnr.ro
Piedāvājumus var iesniegt
Submission for all lots
Informācija par publisko līgumu, pamatnolīgumu vai dinamisko iepirkumu sistēmu (DIS)
Nav pieejams
Piedāvājumu atvēršanas nosacījumi (datums)
05/10/2020 15:00
Izpildes vieta
Piešķiršanas metode
The most economic tender
Paredzamā vērtība
49,801,015.85 RON
Līguma galīgā vērtība
51,923,502.15 RON
Līgumslēgšānas tiesību piešķiršana
Oficiālais nosaukums: Mavgo Holding
Pasta adrese: Str. Principală nr. 544
Pilsēta: Piatra Neamț
Pasta indekss: 605102
Valsts: ROU

Oficiālais nosaukums: BDU Maxi Construct
Pasta adrese: Str. Buzești nr. 71, sector 1
Pilsēta: București
Pasta indekss:
Valsts: ROU

Oficiālais nosaukums: Hydrostroy AD
Pasta adrese: Str. Evlogi Georgiev nr. 117
Pilsēta: NA
Pasta indekss: 1606
Valsts: BGR

Oficiālais nosaukums: Antrepriza de Construcții Drumuri și Autostrăzi
Pasta adrese: Str. Șes nr. 126j
Pilsēta: Roznov
Pasta indekss: 617390
Valsts: ROU

Oficiālais nosaukums: MAVGO HOLDING
Pasta adrese: Strada Principala, Nr. 544
Pilsēta: Piatra-Neamt
Pasta indekss: 605102
Valsts: ROU

Oficiālais nosaukums: BDU MAXI CONSTRUCT
Pasta adrese: Strada Buzesti, Nr. 71, Sector: 1
Pilsēta: Bucuresti
Pasta indekss:
Valsts: ROU

Oficiālais nosaukums: HYDROSTROY AD
Pasta adrese: Strada EVLOGI GEORGIEV, Nr. 117
Pilsēta: Sofia
Pasta indekss: 1606
Valsts: BGR

Oficiālais nosaukums: ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII DRUMURI SI AUTOSTRAZI
Pasta adrese: Strada SES, Nr. 126 J
Pilsēta: Roznov
Pasta indekss: 617390
Valsts: ROU
Iepriekšēja informācija
Līgums
Piešķiršana
Footnote - legal notice

Šajā lapā publicētā informācija ir tikai papildu informācijas avots, un tai nav juridiska spēka. Eiropas Savienības iestādes neatbild par tās saturu. Attiecīgo līguma paziņojumu oficiālās versijas ir tās, kas publicētas Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša papildinājumā un pieejamas vietnē TED. Šie oficiāli spēkā esošie dokumenti ir tieši pieejami, noklikšķinot uz šajā lapā iegultajām saitēm. Sīkāku informāciju skatiet paziņojumā par izskaidrojamību un atbildību publiskā iepirkuma jomā.