Publications Office of the EU
PROIECTARE, ASISTENŢĂ TEHNICĂ DIN PARTEA PROIECTANTULUI și EXECUȚIE LUCRĂRI DE CONSTRUIRE aferente obiectivului de investiții „Centru de pregătire pentru stingerea incendiilor, căutare-salvare urbană, descarcerare și prim-ajutor și salvări din medii ostile vieții” - ES konkursi
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

PROIECTARE, ASISTENŢĂ TEHNICĂ DIN PARTEA PROIECTANTULUI și EXECUȚIE LUCRĂRI DE CONSTRUIRE aferente obiectivului de investiții „Centru de pregătire pentru stingerea incendiilor, căutare-salvare urbană, descarcerare și prim-ajutor și salvări din medii ostile vieții”

  • Publicēts
    08/06/2026
  • Termiņš
    03/07/2026
  • Piedāvājumu atvēršana
    03/07/2026
  • Šodien
    31/08/2026
Statuss
Piedāvājumu iesniegšana ir slēgta
Līguma veids
Works
Atjaunota procedūra
No
Pircējs
Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti
Izpildes vieta
NUTS code: Vairākas izpildes vietas
Pircēja atrašanās vieta
NUTS code: RO316 Prahova
Uzņēmējdarbības nozare (galvenais CPV kods)
45200000 Pilnīgas vai daļējas izbūves darbi un inženiertehniskie darbi
Līguma kopējā paredzamā vērtība (bez PVN)
44,317,569.91 RON
Līguma kopējā galīgā vērtība (bez PVN)
Nav pieejams
Piedāvājuma atsauces numurs
5123810_2026_PAAPD1615677
Apraksts

Obiectul contractului îl constituie Întocmire studiu privind imunizarea la schimbările climatice și analiza privind respectarea principiilor DNSH, Servicii de proiectare pentru întocmirea documentaţiei tehnice pentru autorizarea executării lucrărilor de construire (D.T.A.C.), organizare a execuţiei lucrărilor (D.T.O.E.), Proiect tehnic de execuţie (P.Th.) + Detalii deexecuție (D.E.), verificarea documentației tehnice de către verificatori tehnici autorizați, acordare asistenţă tehnică din partea proiectantului și respectiv Execuție lucrări de construire aferente obiectivului de investiții “Centru de pregătire pentru stingerea incendiilor, căutare-salvare urbană, descarcerare și prim-ajutor și salvări din medii ostile vieții” conform Studiului de fezabilitate întocmit de S.C. 2 GMG CONSTRUCT S.R.L., avizat cu nr. 335/2025 de Consiliul Tehnico-Economic al Ministerului Afacerilor Interne șia Certificatul de urbanism nr. 136-572.863 emis D.G.L. al M.A.I. Interne, anexate prezentului caiet de sarcini, cu finanțare dinfondurile europene aferente Programului Dezvoltare Durabilă (PDD), 2021 – 2027, Prioritatea 3 - Promovarea adaptării la schimbările climatice şi managementul riscurilor, Acțiunea 3.2 “Îmbunătățirea sistemului de răspuns la risc”Prin Programul Dezvoltare Durabilă 2021-2027 (P.D.D.) se are în vedere construirea unui POLIGON DE STINGERE INCENDIU +CENTRU INTEGRAT DE SIMULARE (Construcții și instalații, Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale, Utilaje,echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj/care nu necesită montaj și echipamente de tranport, Dotări) +AMENAJARE CĂUTARE-SALVARE URBANĂ, AMENAJARE PENTRU ANTRENAMENT PRIN HIDROPERFORARE, VENTILARE ȘI SPRIJINIRI+ CONSTRUIRE PAVILION - SĂLI DE CLASĂ, DORMITOARE ȘI AMFITEATRU, EXTINDEREA, MODERNIZAREA BLOCULUI ALIMENTAR +AMENAJĂRI EXTERIOARE + AMENAJARE PRIN EXTINDERE REȚELE UTILITĂȚI INTERNE Termenul limită în care Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilorsuplimentare: În a 15-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor / candidaturilor : 25 Solicitările de clarificare în legatură cu documentația de atribuire se vor transmite doar prin intermediul SEAP (https://e-licitatie.ro),prin accesarea secțiunii dedicate „Întrebări” din detaliul procedurii de atribuire aflate în desfășurare ATENȚIE!!! Pentru respectareaprincipiului tratamentului egal, operatorii economici interesați vor respecta prevederile notificării ANAP nr. 247 cu privire la modalitatea de transmitere a solicitărilor de clarificări și a informațiilor suplimentare la documentațiile de atribuire / răspunsurileformulate în cazul desfășurării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziție publică prin intermediul mijloacelor electronice(on-line), în sensul ca documentele atașate la secțiunea „Întrebări" NU VOR CONȚINE DATELE DE IDENTIFICAREA ALE ACESTORA,întrucât acestea vor deveni publice în momentul transmiterii răspunsului de către autoritatea contractantă!

Iesniegšanas metode
Elektroniski:
https://www.e-licitatie.ro
Piedāvājumus var iesniegt
Elektroniska iesniegšana: pieprasīts
https://www.e-licitatie.ro
Informācija par publisko līgumu, pamatnolīgumu vai dinamisko iepirkumu sistēmu (DIS)
Nav pieejams
Piedāvājumu atvēršanas nosacījumi (datums)
03/07/2026 14:00
Izpildes vieta
Piešķiršanas metode
Pretul ofertei
Paredzamā vērtība
44,317,569.91 RON
Līguma galīgā vērtība
Nav pieejams
Līgumslēgšānas tiesību piešķiršana
Nav pieejams
Iepriekšēja informācija
Līgums
Piešķiršana
Footnote - legal notice

Šajā lapā publicētā informācija ir tikai papildu informācijas avots, un tai nav juridiska spēka. Eiropas Savienības iestādes neatbild par tās saturu. Attiecīgo līguma paziņojumu oficiālās versijas ir tās, kas publicētas Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša papildinājumā un pieejamas vietnē TED. Šie oficiāli spēkā esošie dokumenti ir tieši pieejami, noklikšķinot uz šajā lapā iegultajām saitēm. Sīkāku informāciju skatiet paziņojumā par izskaidrojamību un atbildību publiskā iepirkuma jomā.