Publications Office of the EU
Ríocht Aontaithe, an-Colchester: Health services - Tairscintí AE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ríocht Aontaithe, an-Colchester: Health services

  • Bronnta
    03/08/2016
  • Inniu
    06/09/2026
Stádas
Bronnta
Cineál conartha
Services
Faoi réir athnuachana
No
Ceannaitheoir
North East Essex Clinical Commissioning Group
An áit feidhmíochta
NUTS code: UKH3 Essex
Suíomh an cheannaitheora
NUTS code: Níl fáil air
Earnáil gnó (Príomh-CPV)
85100000 Health services
Luach measta iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
958,126.00
Luach deiridh iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
Níl fáil air
Uimhir thagartha na tairisceana
Níl fáil air
Cur síos

The 3 North Essex CCGs have experienced unprecedented levels of patients requiring to be placed in beds out of the area during the latter part of 2015/16. This increase in demand has emerged due to changes in clinical quality measures implemented by the current incumbent provider following a recent CQC inspection. Examples of recent changes include the cessation of utilising side rooms, moving to single sex wards and closing 12 beds in order to eliminate shared rooms.
There is a national shortage of adult mental health acute beds, both within the public and private sector. This has meant that patients are regularly being placed out of area and often far from their homes and their support networks.
South Essex Partnership University NHS Foundation Trust (SEPT) is the only local NHS provider that has confirmed that they have the ability to open a ward in order to aid the pressures on beds and that allows patients to remain within the Essex area, which can potentially have a substantial impact on patients' rehabilitation into a community setting as soon as possible.
The proposed short term contract will be awarded until 31.3.2017 and is for the provision of 10 additional mental health beds on a block basis with scope to commission up to a further 10 beds' additional resource on a non-contract activity basis.
The contract will also offer the opportunity to establish a strong working relationship between the incumbent provider and SEPT ahead of the proposed merger of these providers.

Conas tairiscint a chur isteach
Níl fáil air
Is féidir tairiscintí a chur isteach
Not applicable
Eolas maidir le conradh poiblí, creat-chomhaontú nó córas dinimiciúil ceannaigh (CDC)
Níl fáil air
Coinníollacha maidir le tairiscintí a oscailt (dáta)
Níl fáil air
An áit feidhmíochta
Modh bronnta
Not specified
Luach measta
958,126.00
Luach conartha deiridh
Níl fáil air
Conradh a bhronnadh
Ainm oifigiúil: South Essex Partnership University NHS Foundation Trust
Seoladh poist: The Lodge, The Chase
Baile: Wickford
Cód poist: SS11 7XX
Tír: GBR
Réamheolas
Conradh
Dámhachtain
Footnote - legal notice

An t-ábhar seo a fhoilsítear ar an leathanach seo, is mar sheirbhís bhreise amháin atá sé beartaithe agus níl aon éifeacht dhlíthiúil aige. Ní ghabhann institiúidí an Aontais aon dliteanas orthu féin i leith inneachar an téacs. Is iad na leaganacha oifigiúla de na fógraí tairisceana ábhartha na cinn a fhoilsítear i bhForlíonadh Iris Oifigiúil an Aontais Eorpaigh agus atá ar fáil in TED. Is féidir teacht ar na téacsanna oifigiúla sin ach na naisc atá leabaithe sa leathanach seo a bhrú. Chun tuilleadh eolais a fháil, féach an fógra maidir le Inmhínitheacht agus Dilteanas Soláthair Phoiblí.