Publications Office of the EU
Rómáin, an-Brașov: Public road transport services - Tairscintí AE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rómáin, an-Brașov: Public road transport services

  • Fógartha
    06/11/2018
  • An dáta foilsithe measta
    02/07/2019
  • Foilsithe
    15/11/2021
  • Sprioc‑am
    16/12/2021
  • Curtha ar ceal
    19/07/2022
  • Inniu
    04/09/2026
Stádas
Canceled
Cineál conartha
Services
Faoi réir athnuachana
No
Ceannaitheoir
Județul Brașov
An áit feidhmíochta
NUTS code: RO122 Braşov
Suíomh an cheannaitheora
NUTS code: RO122 Braşov
Earnáil gnó (Príomh-CPV)
60112000 Public road transport services
Luach measta iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
60,801,312.56 RON
Luach deiridh iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
7,341,647.46 RON
Féach ar gach luchtóg chun sonraí a fháil
Líon na luchtóg
4
Uimhir thagartha na tairisceana
4384150/2021/S/19
Cur síos

Obiectul prezentului Contract îl constituie delegarea sarcinilor şi responsabilităţilor către Operator cu privire la prestarea propriu-zisă a Serviciului public de transport județean de persoane prin curse regulate în județul Brașov. Serviciul cuprinde un număr de 51 de trasee structurate pe 4 grupe, după cum urmează:
Lot 1: Grupa 1 - 19 trasee:
Traseul: 001 Braşov – Poiana Mărului – Victoria
Traseul: 002 Braşov – Zărneşti – Poiana Mărului
Traseul: 003 Braşov – Bran – Şimon
Traseul: 004 Braşov – Moieciu de Jos – Moieciu de Sus
Traseul: 005 Zărneşti – Fundata – Fundăţica
Traseul: 006 Braşov – Vulcan – Holbav
Traseul: 007 Zărneşti – Predeluţ – Şirnea
Traseul: 008 Zărneşti – Măgura
Traseul: 009 Zărneşti – Bran – Peştera
Traseul: 010 Zărneşti – Poiana Mărului – Vulcăniţa
Traseul: 011 Zărneşti – Poiana Mărului – Şinca Nouă
Traseul: 012 Făgăraş – Hârşeni – Şercăiţa
Traseul: 013 Făgăraş – Mândra – Şinca Nouă
Traseul: 014 Făgăraş – Zărneşti
Traseul: 015 Făgăraş – Recea – Breaza
Traseul: 016 Făgăraş – Staţiunea Climaterică Sâmbăta
Traseul: 017 Făgăraş – Drăguş
Traseul: 018 Victoria – Drăguş
Traseul: 019 Victoria – Staţiunea Climaterică Sâmbăta
Lot 2: Grupa 2 – 4 trasee:
Traseul: 020 Braşov – Apaţa
Traseul: 021 Braşov - Augustin
Traseul: 022 Braşov - Arini
Traseul: 023 Braşov – Crizbav
Lot 3: Grupa 3 - 15 trasee:
Traseul: 024 Braşov – Ghimbav – Făgăraş
Traseul: 025 Braşov - Dumbrăviţa
Traseul: 026 Făgăraş - Toderiţa
Traseul: 027 Făgăraş - Mândra – Veneţia de Sus
Traseul: 028 Făgăraş - Mândra – Ungra
Traseul: 029 Făgăraş – Mândra - Hălmeag
Traseul: 030 Făgăraş - Mândra - Cobor
Traseul: 031 Făgăraş – Galaţi - Boholţ
Traseul: 032 Făgăraş – Şoarş – Seliştat
Traseul: 033 Făgăraş – Felmer – Ticușu Vechi
Traseul: 034 Făgăraş - Şona
Traseul: 035 Făgăraş – Jibert
Traseul: 036 Făgăraş - Beclean – Toarcla
Traseul: 037 Victoria – Ucea Gară
Traseul: 038 Victoria – Ucea – Făgăraş
Lot 4: Grupa 4 - 13 trasee:
Traseul: 039 Rupea – Braşov
Traseul: 040 Rupea – Homorod – Rupea Gară
Traseul: 041 Rupea – Jimbor
Traseul: 042 Rupea – Racoş
Traseul: 043 Rupea – Ioneşti
Traseul: 044 Rupea – Beia
Traseul: 045 Rupea – Jibert – Făgăraş
Traseul: 046 Rupea – Ungra - Dăişoara
Traseul: 047 Rupea – Dacia – Grânari
Traseul: 048 Rupea – Hoghiz
Traseul: 049 Rupea – Dacia – Viscri
Traseul: 050 Rupea – Hoghiz Sat – Comăna de Sus
Traseul: 051 Rupea – Fişer - Meşendorf
Entitatea Contractantă îşi rezervă dreptul de a suplimenta, în condiţiile legislaţiei din materia achiziţiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situaţia în care devine necesară prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi staţii. La fiecare lot se ia în considerare posibilitatea modificării contractului cu maxim 10% a rulajului estimat, în conformitate cu art.14 si art. 241 din Legea nr. 99/2016 cu modificarile și completările ulterioare, art.17(1) lit.c) și art.27(1)lit.a) din Legea 92/2007 cu modificarile și completările ulterioare. NOTĂ: Numărul de zile înainte de termenul-limită pentru primirea Ofertelor până când Ofertanţii pot solicita clarificări: 24 zile. Numărul de zile calendaristice înaintea termenului limită de primire a Ofertelor la care Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet la toate solicitările de clarificări şi/sau
informaţii suplimentare primite de la operatorii economici interesaţi: 15 zile. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP. Solicitările de clarificări primite de către Entitatea Contractantă după termenul limită specificat nu vor fi luate în considerare.

Conas tairiscint a chur isteach
Ní mór tairiscintí nó iarratais ar rannpháirtíocht a chur isteach chuig:
Ainm oifigiúil: Judetul Brasov
Uimhir chlárúcháin náisiúnta: 4384150
Seoladh poist: Strada: Eroilor, nr. 5
Baile: Brasov
Cód NUTS: RO122
Cód poist: 500007
Tír: ROU
Teagmhálaí: Mihaela Didona Bortes
Príomhsheoladh: www.judbrasov.ro
Is féidir tairiscintí a chur isteach
Submission for all lots
Eolas maidir le conradh poiblí, creat-chomhaontú nó córas dinimiciúil ceannaigh (CDC)
Níl fáil air
Coinníollacha maidir le tairiscintí a oscailt (dáta)
16/12/2021 15:00
An áit feidhmíochta
Réamheolas
Conradh
Dámhachtain
Footnote - legal notice

An t-ábhar seo a fhoilsítear ar an leathanach seo, is mar sheirbhís bhreise amháin atá sé beartaithe agus níl aon éifeacht dhlíthiúil aige. Ní ghabhann institiúidí an Aontais aon dliteanas orthu féin i leith inneachar an téacs. Is iad na leaganacha oifigiúla de na fógraí tairisceana ábhartha na cinn a fhoilsítear i bhForlíonadh Iris Oifigiúil an Aontais Eorpaigh agus atá ar fáil in TED. Is féidir teacht ar na téacsanna oifigiúla sin ach na naisc atá leabaithe sa leathanach seo a bhrú. Chun tuilleadh eolais a fháil, féach an fógra maidir le Inmhínitheacht agus Dilteanas Soláthair Phoiblí.