Publications Office of the EU
Ghearmáin, an-Ludwigsburg: Road transport services - Tairscintí AE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ghearmáin, an-Ludwigsburg: Road transport services

  • Fógartha
    19/04/2022
  • Inniu
    01/09/2026
Stádas
Neamhghníomhach
Cineál conartha
Services
Faoi réir athnuachana
No
Ceannaitheoir
Níl fáil air
An áit feidhmíochta
NUTS code: DE115 Ludwigsburg
Suíomh an cheannaitheora
NUTS code: Níl fáil air
Earnáil gnó (Príomh-CPV)
60100000 Road transport services
Luach measta iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
Níl fáil air
Luach deiridh iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
Tá an nós imeachta dúnta
Uimhir thagartha na tairisceana
Níl fáil air
Cur síos

Der Auftraggeber als Aufgabenträger im ÖPNV beabsichtigt im Hinblick auf die Auswirkungen der Corona-Pandemie, die Verkehrsleistung mit Bussen des Linienbündels LB10 „Eberdingen“ als Gesamtleistung zu vergeben, und zwar direkt an den Inhaber der PBefG-Genehmigung; ausgeglichen werden nur während der Corona-Phase aufgetretene Lasten. Der Auftrag ergänzt vorübergehend einen bestehenden Auftrag, der die Erlösverantwortung bei dem Betreiber belässt. Deshalb hat der Auftrag auch nur eine kurze Laufzeit. Das Linienbündel LB10 „Eberdingen“ umfasst die Buslinien: Linie 502, Linie 595. Die jährliche Betriebsleistung umfasst 611.600 Fahrplan-km/Jahr. Die Einzelheiten zu den Linien (z.B. Linienführung, Bedienzeiten, Bedienhäufigkeit/Takt etc.) als Mindestanforderungen ergeben sich aus den aktuellen Fahrplänen, die aufrufbar sind unter (https://cloud.vvs.de/index.php/s/ZaqnlNiLaS6e22z).
Bei der Verkehrsbedienung sind die Vorgaben der „Standards im Busverkehr der Verbundlandkreise“ im VVS (Version 1.7, Stand: 30.11.2017, abrufbar unter: https://www.landkreis-ludwigsburg.de/de/landratsamt-landkreis/aktuelles/ausschreibungen/standards-im-busverkehr-der-verbundlandkreise/) einzuhalten, auf die diese Vorinformation verweist.
Der Betreiber hat die Anforderungen nach dem Landestariftreue- und Mindestlohngesetz Baden-Württemberg (LTMG) einzuhalten. Es sind insbesondere die einschlägigen und repräsentativen Tarifverträge (TVN-BW) einzuhalten. Der Betreiber sowie seine Nachunternehmen und Verleihunternehmen, soweit diese vor der Erteilung des Auftrags bekannt sind, haben die erforderlichen Verpflichtungserklärungen nach §§ 3 Abs. 3, 4 LTMG Baden-Württemberg vor der Erteilung des Auftrags abzugeben.
Die Unterauftragsvergabe (Art. 4 Abs. 7 VO 1370/2007) ist mit der Maßgabe zulässig, dass der Betreiber den bedeutenden Teil der öffentlichen Personenverkehrsdienste selbst erbringt.
Mit dieser Vorinformation kommt der Auftraggeber seiner Veröffentlichungspflicht nach Art. 7 Abs. 2 VO 1370/2007 und § 8a Abs. 2 PBefG nach.

Conas tairiscint a chur isteach
Níl fáil air
Is féidir tairiscintí a chur isteach
Not applicable
Eolas maidir le conradh poiblí, creat-chomhaontú nó córas dinimiciúil ceannaigh (CDC)
Níl fáil air
Coinníollacha maidir le tairiscintí a oscailt (dáta)
Níl fáil air
An áit feidhmíochta
Modh bronnta
Not applicable
Luach measta
Níl fáil air
Luach conartha deiridh
Tá an nós imeachta dúnta
Conradh a bhronnadh
Tá an nós imeachta dúnta
Réamheolas
Conradh
Dámhachtain
Footnote - legal notice

An t-ábhar seo a fhoilsítear ar an leathanach seo, is mar sheirbhís bhreise amháin atá sé beartaithe agus níl aon éifeacht dhlíthiúil aige. Ní ghabhann institiúidí an Aontais aon dliteanas orthu féin i leith inneachar an téacs. Is iad na leaganacha oifigiúla de na fógraí tairisceana ábhartha na cinn a fhoilsítear i bhForlíonadh Iris Oifigiúil an Aontais Eorpaigh agus atá ar fáil in TED. Is féidir teacht ar na téacsanna oifigiúla sin ach na naisc atá leabaithe sa leathanach seo a bhrú. Chun tuilleadh eolais a fháil, féach an fógra maidir le Inmhínitheacht agus Dilteanas Soláthair Phoiblí.