Publications Office of the EU
Ghréig, an-Nea Moydania: Road construction works - Tairscintí AE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ghréig, an-Nea Moydania: Road construction works

  • Foilsithe
    15/11/2017
  • Sprioc‑am
    15/12/2017
  • Oscailt na dtairiscintí
    20/12/2017
  • Bronnta
    17/07/2018
  • Inniu
    06/09/2026
Stádas
Bronnta
Cineál conartha
Works
Faoi réir athnuachana
No
Ceannaitheoir
Δήμος Νέας Προποντίδας
An áit feidhmíochta
NUTS code: EL527 Χαλκιδική
Suíomh an cheannaitheora
NUTS code: Níl fáil air
Earnáil gnó (Príomh-CPV)
45233120 Road construction works
Luach measta iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
9,274,193.55 EUR
Luach deiridh iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
Níl fáil air
Uimhir thagartha na tairisceana
Níl fáil air
Cur síos

Το υπό δημοπράτηση έργο, περιλαμβάνει βασικά τα εξής:
α) την ασφαλτόστρωση υφιστάμενων δημοτικών οδών, εντός των οικισμών, οι οποίες σύμφωνα με τις Οδηγίες Μελετών Οδικών Έργων - Λειτουργική Κατάταξη Οδικού Δικτύου (Ο.Μ.Ο.Ε. - Λ.Κ.Ο.Δ.) κατατάσσεται στην κατηγορία ΔV. Βασική αρχή του σχεδιασμού, αποτελεί η διατήρηση της υφιστάμενης γεωμετρίας της χάραξης, δηλαδή η όσο το δυνατόν τήρηση υφιστάμενων χαράξεων και δεσμεύσεων από ιδιοκτησίες, με στόχο τον περιορισμό του κόστους κατασκευής. Η χάραξη ακολουθεί —ανά περίπτωση— τις υφιστάμενες οδούς εντός των οικισμών, σε όλο το μήκος τους, τόσο οριζοντιογραφικά όσο και μηκοτομικά, προσαρμοζόμενη στο υφιστάμενο ανάγλυφο και βελτιώνοντάς το, όπου είναι δυνατόν, ώστε να βελτιωθούν οι συνθήκες κυκλοφορίας και να περιοριστούν οι απαιτήσεις χωματουργικών εργασιών. Η τυπική διατομή, η οποία εφαρμόζεται —ώστε να πληρούνται οι παραπάνω απαιτήσεις— προσομοιάζει τη διατομή ε2 των Ο.Μ.Ο.Ε.. Η ταχύτητα μελέτης είναι 50Km/h και το όριο ταχύτητας κυμαίνεται από 20Km/h έως 50Km/h, ανάλογα με τις τιμές που λαμβάνουν οι οριζοντιογραφικές και μηκοτομηκές καμπύλες της οδού. Καθώς, οι υπό μελέτη οδοί εντός των οικισμών, θα χρησιμοποιούνται κυρίως, για τη διέλευση οχημάτων, προτείνεται —εν γένει— η διατήρηση της σκάφης των υφιστάμενων οδών σε όλο το μήκος τους και κατόπιν, η έναρξη εργασιών φρεζαρίσματος και επίστρωσης των ασφαλτικών στρώσεων. Υλικά οδοστρωσίας θα τοποθετούνται ανά περίπτωση και μόνον τοπικά, σε θέσεις όπου αυτό κρίνεται απαραίτητο, για τη βελτίωση της φέρουσας ικανότητας της οδού. Οι ανάγκες υλικών οδοστρωσίας και ασφαλτικών, θα καλυφθούν από νόμιμα λατομεία. Το σύνολο των προτεινόμενων υλικών - εργασιών, θα καλύπτει πλήρως τις απαιτήσεις των Ελληνικών Τεχνικών Προδιαγραφών (Ε.ΤΕ.Π.), (ΦΕΚ Β’ 2221/30.7.2012)·
β) τη διαμόρφωση των οδών Θεσσαλονίκης και Παναγίας Κορυφινής, εντός του οικισμού των Ν. Μουδανιών, με την εκατέρωθεν κατασκευή πεζοδρομίων, την τοποθέτηση ιστών φωτισμού και την τοπική διαμόρφωση χώρων πρασίνου·
γ) τη διαμόρφωση 5 κοινόχρηστων χώρων (πλατείες), στον οικισμό των Ν. Μουδανιών (έναντι Ι.Ν Παναγίας Κορυφινής, περιοχή Κ.Τ.Ε.Λ., περιοχή νηπιαγωγείου Ελαιώνα (2 θέσεις), περιοχή μουσείου αλιευτικών σκαφών)·
δ) τη διαμόρφωση κεντρικών οδών, εντός των οικισμών της Δ.Ε Μουδανιών, με την κατασκευή πεζοδρομίων και την τοποθέτηση φωτιστικών ιστών·
ε) την κατασκευή έργων αποχέτευσης των ομβρίων υδάτων (τεχνικά, φρεάτια κ.λπ.), σε διάφορους οικισμούς της Δ.Ε Μουδανιών (Ν. Μουδανιά, Πορταριά, Διονυσίου, Φλογητά)·
στ) την αντικατάσταση υφιστάμενου ανεπαρκούς τμήματος δικτύου αποχέτευσης, στον οικισμό Ν. Μουδανιών.

Conas tairiscint a chur isteach
Ní mór tairiscintí nó iarratais ar rannpháirtíocht a chur isteach chuig:
Ainm oifigiúil: Δήμος Νέας Προποντίδας
Seoladh poist: Μεγάλου Αλεξάνδρου 26
Baile: Νέα Μουδανιά
Cód poist: 632 00
Tír: GRC
Teagmhálaí: Δήμος Νέας Προποντίδας
Is féidir tairiscintí a chur isteach
Submission for all lots
Eolas maidir le conradh poiblí, creat-chomhaontú nó córas dinimiciúil ceannaigh (CDC)
Tá conradh poiblí i gceist leis an bhfógra
Coinníollacha maidir le tairiscintí a oscailt (dáta)
20/12/2017 10:00
An áit feidhmíochta
Modh bronnta
Lowest price
Luach measta
9,274,193.55 EUR
Luach conartha deiridh
Níl fáil air
Conradh a bhronnadh
Ainm oifigiúil: Κ/Ξ: Τεχνική Ανάπτυξη Α.Τ.Ε.Β.Ε. - Τάλως Α.Τ.Ε.
Seoladh poist: Μπαστιά Κωστή 8
Baile: Κοζάνη
Cód poist: 501 32
Tír: GRC
Réamheolas
Conradh
Dámhachtain
Footnote - legal notice

An t-ábhar seo a fhoilsítear ar an leathanach seo, is mar sheirbhís bhreise amháin atá sé beartaithe agus níl aon éifeacht dhlíthiúil aige. Ní ghabhann institiúidí an Aontais aon dliteanas orthu féin i leith inneachar an téacs. Is iad na leaganacha oifigiúla de na fógraí tairisceana ábhartha na cinn a fhoilsítear i bhForlíonadh Iris Oifigiúil an Aontais Eorpaigh agus atá ar fáil in TED. Is féidir teacht ar na téacsanna oifigiúla sin ach na naisc atá leabaithe sa leathanach seo a bhrú. Chun tuilleadh eolais a fháil, féach an fógra maidir le Inmhínitheacht agus Dilteanas Soláthair Phoiblí.