Publications Office of the EU
Rómáin, an-Brașov: Toner cartridges - Tairscintí AE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rómáin, an-Brașov: Toner cartridges

  • Foilsithe
    30/03/2020
  • Sprioc‑am
    04/06/2020
  • Oscailt na dtairiscintí
    04/06/2020
  • Bronnta
    01/08/2022
  • Inniu
    31/08/2026
Stádas
Bronnta
Cineál conartha
Supplies
Faoi réir athnuachana
No
Ceannaitheoir
DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE BRASOV
An áit feidhmíochta
NUTS code: RO122 Braşov
Suíomh an cheannaitheora
NUTS code: RO122 Braşov
Earnáil gnó (Príomh-CPV)
30125100 Toner cartridges
Luach measta iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
2,304,149.00 RON
Luach deiridh iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
13,678,518.60 RON
Féach ar gach luchtóg chun sonraí a fháil
Líon na luchtóg
2
Uimhir thagartha na tairisceana
4317495_2020_PAAPD1122847
Cur síos

În conformitate cu prevederile art. 7 alin.1 lit. b, art. 68 alin.1 lit.a, art. 114-119 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice coroborate cu prevederile art. 107-111 din HG nr. 395/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice, DGRFP Brașov in vederea desfasurarii in bune conditii a activitatilor specifice ale personalului intentioneazasă achiziţioneze “Cartuse de toner”, cod CPV 30125100-2 Cartuşe de toner,conform cerințelor din caietul de sarcini, cu împărțire pe loturi.
D.G.R.F.P. Brasov intentioneaza sa incheie un acord cadru, avand ca durata de valabilitate de 24 luni cu 3 operatori economici pentru fiecare lot in parte mentionat in prezentul caiet de sarcini. In situatia in care nu vor fi depuse 3 oferte admisibile, autoritatea contractanta va incheia acordul cadru cu operatorii/operatorul a carui oferta a fost declarata admisibila. In situatia in care la prezenta procedura vor fi depuse doar oferte inacceptabile si neconforme, autoritatea contractanta va anula procedura de atribuire. Termenul limita pana la care se vor solicita clarificari este de 14 zile, inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu cel putin 10 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Acord cadru pentru 24 luni, cu contracte subsecvente semestrial, in functie de necesitatile autoritatii contractante si de alocatiile bugetare aprobate.
Autoritatea contractanta va atribui contractele subsecvente acordului cadru prin reluarea competitiei intre operatorii economici semnatari ai acordului cadru. Elementul care face obiectul reofertarii este pretul ofertei, celelalte elemente ale ofertelor vor ramane neschimbate. Ofertantii invitati la reofertare vor putea sa depuna noi oferte de pret doar in sensul imbunatatirii ofertei de pret depuse initial in cadrul procedurii. Cantitatiile de produse cuprinse/mentionate in invitatia la reofertare vor face obiectul unui singur contract subsecvent.

Conas tairiscint a chur isteach
Ní mór tairiscintí nó iarratais ar rannpháirtíocht a chur isteach chuig:
Ainm oifigiúil: Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Brașov
Uimhir chlárúcháin náisiúnta: 4317495
Seoladh poist: Str. Mihail Kogălniceanu nr. 7
Baile: Brașov
Cód NUTS: RO122
Cód poist: 500090
Tír: ROU
Teagmhálaí: Ștefania Harlab
Príomhsheoladh: www.anaf.ro
Is féidir tairiscintí a chur isteach
Submission for all lots
Eolas maidir le conradh poiblí, creat-chomhaontú nó córas dinimiciúil ceannaigh (CDC)
Déantar creat-chomhaontú a bhunú mar chuid den soláthar
Creat-chomhaontú le several oibreoirí
Coinníollacha maidir le tairiscintí a oscailt (dáta)
04/06/2020 15:00
An áit feidhmíochta
Réamheolas
Conradh
Dámhachtain
Footnote - legal notice

An t-ábhar seo a fhoilsítear ar an leathanach seo, is mar sheirbhís bhreise amháin atá sé beartaithe agus níl aon éifeacht dhlíthiúil aige. Ní ghabhann institiúidí an Aontais aon dliteanas orthu féin i leith inneachar an téacs. Is iad na leaganacha oifigiúla de na fógraí tairisceana ábhartha na cinn a fhoilsítear i bhForlíonadh Iris Oifigiúil an Aontais Eorpaigh agus atá ar fáil in TED. Is féidir teacht ar na téacsanna oifigiúla sin ach na naisc atá leabaithe sa leathanach seo a bhrú. Chun tuilleadh eolais a fháil, féach an fógra maidir le Inmhínitheacht agus Dilteanas Soláthair Phoiblí.