Publications Office of the EU
Fhionlainn, an-Kokkola: Construction work - Tairscintí AE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Fhionlainn, an-Kokkola: Construction work

  • Bronnta
    29/03/2022
  • Inniu
    06/09/2026
Stádas
Bronnta
Cineál conartha
Works
Faoi réir athnuachana
No
Ceannaitheoir
Kokkolan Urheilupuisto Oy Karleby Idrottspark Ab
An áit feidhmíochta
NUTS code: FI1D5 Keski-Pohjanmaa
Suíomh an cheannaitheora
NUTS code: FI1D5 Keski-Pohjanmaa
Earnáil gnó (Príomh-CPV)
45000000 Construction work
Luach measta iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
Níl fáil air
Luach deiridh iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
50,000,000.00 EUR
Uimhir thagartha na tairisceana
Níl fáil air
Cur síos

Hankinnan kohteena on Kokkolan urheilupuiston suunnittelu ja toteutus. Tilaaja hankkii hinta-laatusuhteelta parhaan tarjouksen tehneen palveluntuottajien muodostaman ryhmittymän suunnittelemaan ja toteuttamaan Kokkolan urheilupuiston kehittämistä yhteistyössä Tilaajan kanssa. Vähimmäisvaatimukset ja valintaperusteet on ilmoitettu tarjouspyyntöasiakirjoissa. Hanke on tarkoitus käynnistää kokonaisuutta koskevalla hankesuunnitteluvaiheella (KAS0), jossa määritetään koko hankkeen tarkempi aikataulutus vuosille 2021–2025. Tämä vaihe on tarkoitus toteuttaa 04-06/2022. Hankesuunnitteluvaiheen jälkeen edetään vaiheiden suunnitteluun ja toteutukseen.
Isossa kuvassa hankkeen suunnittelun ja toteutuksen vaiheistus rakentuu vuosien 2022–2025 aikana seuraavien askelten kautta:
Ensimmäisessä vaiheessa on tarkoitus rakentaa harjoitusjääkaukalot ja sisäjuoksurata sekä sisäareenan, jonka kehitysvaihe toteutetaan alustavasti 04-12/2022 ja toteutusvaihe 10/2022–06/2024.
Toisessa vaiheessa on tarkoitus uudistaa jäähalli sekä urheilutalon suojeltu osa, jonka kehitysvaihe toteutetaan alustavasti 01–08/2023 ja toteutusvaihe 08/2023–04/2025.
Kolmannessa vaiheessa on tarkoitus rakentaa jalkapallostadion ensin UEFA 2 -vaatimusten mukaisesti, jonka jälkeen optiona on stadionin rakentaminen UEFA 3 -vaatimusten mukaisesti. Tämän vaiheen kehitysvaihe toteutetaan alustavasti 08/2023–03/2024 ja toteutusvaihe 03/2024–04/2025.

Conas tairiscint a chur isteach
Níl fáil air
Is féidir tairiscintí a chur isteach
Not applicable
Eolas maidir le conradh poiblí, creat-chomhaontú nó córas dinimiciúil ceannaigh (CDC)
Níl fáil air
Coinníollacha maidir le tairiscintí a oscailt (dáta)
Níl fáil air
An áit feidhmíochta
Modh bronnta
Not applicable
Luach measta
Níl fáil air
Luach conartha deiridh
50,000,000.00 EUR
Conradh a bhronnadh
Ainm oifigiúil: YIT Suomi Oy
Seoladh poist:
Baile: Kokkola
Cód poist:
Tír: FIN

Ainm oifigiúil: UKI Arkkitehdit Oy
Seoladh poist:
Baile: Oulu
Cód poist:
Tír: FIN

Ainm oifigiúil: Arkkitehtitoimisto Jääskeläinen Oy
Seoladh poist:
Baile: Seinäjoki
Cód poist:
Tír: FIN

Ainm oifigiúil: Ramboll Finland Oy
Seoladh poist:
Baile: Espoo
Cód poist:
Tír: FIN

Ainm oifigiúil: Granlund Pohjanmaa Oy
Seoladh poist:
Baile: Vaasa
Cód poist:
Tír: FIN
Réamheolas
Conradh
Dámhachtain
Footnote - legal notice

An t-ábhar seo a fhoilsítear ar an leathanach seo, is mar sheirbhís bhreise amháin atá sé beartaithe agus níl aon éifeacht dhlíthiúil aige. Ní ghabhann institiúidí an Aontais aon dliteanas orthu féin i leith inneachar an téacs. Is iad na leaganacha oifigiúla de na fógraí tairisceana ábhartha na cinn a fhoilsítear i bhForlíonadh Iris Oifigiúil an Aontais Eorpaigh agus atá ar fáil in TED. Is féidir teacht ar na téacsanna oifigiúla sin ach na naisc atá leabaithe sa leathanach seo a bhrú. Chun tuilleadh eolais a fháil, féach an fógra maidir le Inmhínitheacht agus Dilteanas Soláthair Phoiblí.