Publications Office of the EU
Jälki-ilmoitus: Sosiaalisen median liikuntapalvelut (MARSMARS) 2024 - 2026 - Tairscintí AE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Jälki-ilmoitus: Sosiaalisen median liikuntapalvelut (MARSMARS) 2024 - 2026

  • Foilsithe
    02/11/2023
  • Sprioc‑am
    11/12/2023
  • Oscailt na dtairiscintí
    11/12/2023
  • Bronnta
    27/02/2024
  • Inniu
    02/09/2026
Stádas
Bronnta
Cineál conartha
Services
Faoi réir athnuachana
Yes
Ceannaitheoir
Markkinaoikeus
An áit feidhmíochta
NUTS code: Níos mó ná áit amháin feidhmíochta
Suíomh an cheannaitheora
NUTS code: FI1B1 Helsinki-Uusimaa
Earnáil gnó (Príomh-CPV)
72400000 Internet services
Luach measta iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
835,000.00 EUR
Luach deiridh iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
Níl fáil air
Uimhir thagartha na tairisceana
5665/2023
Cur síos

Hankinta koskee sosiaalisen median Marsmars -liikuntasovelluspalvelua 1.1.2024 alkaen. Kolmivuotinen sopimus laaditaan vuosille 2024-2026, sisältäen erikseen lunastettavat optiokaudet (4 vuotta) vuosille 2027-2030. Palvelun tavoitteena on motivoida erityisesti vähän liikkuvia asevelvollisia kehittämään ja pitämään yllä fyysistä kuntoaan ennen palvelukseen astumista ja reservissä. Sovelluksen erityisinä kohderyhminä ovat kutsuntaikäiset, asepalvelukseen valmistautuvat nuoret, varusmiehet, reserviläiset ja Puolustusvoimien palkattu henkilöstö. Palvelun pääasiallinen sisältö muodostuu liikuntakäyttäytymiskartoituksista, kunto-ohjelmista, harjoitteluvideokirjastosta sekä harjoituspäiväkirjasta, joka koostuu omien liikuntasuoritusten tallentamisesta palveluun. Omia suoritteita ja niihin liittyviä virtuaalisia kannusteita sekä viestejä voi lisäksi jakaa palvelussa kaveriksi valituille käyttäjille, mikä muodostaa palvelun sosiaalisen median toiminnallisuuden. Hankittava palvelu perustuu palveluntuottajan olemassa olevaan sosiaalisen median liikuntapalveluun. Hankinta käsittää Puolustusvoimien tarpeiden mukaan Android- ja Apple- alustoille muokatut mobiilisovellusversiot, jotka ovat ilmaiseksi ladattavissa Play- ja Apple Store -kaupoista. Hankinta sisältää edellä mainittujen sovellusversioiden pilvipalvelun, tietoturvan, teknisen tuen, ylläpidon (mukaanlukien sovelluskehittäjä-roolin sovelluskaupoissa) ja puolustusvoimien johdolla tapahtuvan pienimuotoisen kehittämisen. On mahdollista, että sovellukseen kehitetään lisäpalveluita, kuten puettavaa sensoriteknologiaa, jonka mittaustuloksia voi ladata sovellukseen. Hankintaan sisältyy sovelluspalvelun käyttöoikeus ja henkilöresursseja Puolustusvoimien lisävaatimusten modifiointiin eli kyseessä on palveluhankinta.

Conas tairiscint a chur isteach
Leictreonach trí:
https://tarjouspalvelu.fi/pvlogl?id=478075&tpk=d8cce6b5-642d-41a6-b363-01a6a769907d
Is féidir tairiscintí a chur isteach
Ríomhaighneacht: riachtanach
https://tarjouspalvelu.fi/pvlogl?id=478075&tpk=d8cce6b5-642d-41a6-b363-01a6a769907d
Eolas maidir le conradh poiblí, creat-chomhaontú nó córas dinimiciúil ceannaigh (CDC)
Níl fáil air
Coinníollacha maidir le tairiscintí a oscailt (dáta)
11/12/2023 14:00
An áit feidhmíochta
Modh bronnta
Palvelun laatu
Luach measta
835,000.00 EUR
Luach conartha deiridh
Níl fáil air
Conradh a bhronnadh
Ainm oifigiúil: Heiaheia Oy
Seoladh poist:
Baile: Helsinki
Cód poist: 00290
Tír:
Réamheolas
Conradh
Dámhachtain
Footnote - legal notice

An t-ábhar seo a fhoilsítear ar an leathanach seo, is mar sheirbhís bhreise amháin atá sé beartaithe agus níl aon éifeacht dhlíthiúil aige. Ní ghabhann institiúidí an Aontais aon dliteanas orthu féin i leith inneachar an téacs. Is iad na leaganacha oifigiúla de na fógraí tairisceana ábhartha na cinn a fhoilsítear i bhForlíonadh Iris Oifigiúil an Aontais Eorpaigh agus atá ar fáil in TED. Is féidir teacht ar na téacsanna oifigiúla sin ach na naisc atá leabaithe sa leathanach seo a bhrú. Chun tuilleadh eolais a fháil, féach an fógra maidir le Inmhínitheacht agus Dilteanas Soláthair Phoiblí.