Publications Office of the EU
Ghearmáin, an-Braunschweig: Architectural, construction, engineering and inspection services - Tairscintí AE
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ghearmáin, an-Braunschweig: Architectural, construction, engineering and inspection services

  • Foilsithe
    03/08/2021
  • Sprioc‑am
    16/09/2021
  • Bronnta
    01/02/2022
  • Inniu
    31/08/2026
Stádas
Bronnta
Cineál conartha
Services
Faoi réir athnuachana
No
Ceannaitheoir
Staatliches Baumanagement Braunschweig
An áit feidhmíochta
NUTS code: DE91B Wolfenbüttel
Suíomh an cheannaitheora
NUTS code: DE911 Braunschweig, Kreisfreie Stadt
Earnáil gnó (Príomh-CPV)
71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
Luach measta iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
347,256.75 EUR
Luach deiridh iomlán an chonartha (gan CBL san áireamh)
343,654.28 EUR
Uimhir thagartha na tairisceana
11080 E9 0001
Cur síos

Die Ostfalia möchte am Standort Wolfenbüttel den Neubau einer Sport- und Bewegungshalle realisieren. Auf der ehemaligen Kasernenanlage "Am Exer" soll die bestehende Sporthalle durch einen Neubau ersetzt werden. Die abgängige Bausubstanz der Be-standshalle (Baujahr 1939) sowie nutzerseitige Anforderungen machen einen Neubau erforderlich. Dieser ist als teilbare Zweifeldsporthalle inkl. Nebenraumprogramm konzipiert und wird programmatisch durch einen Schulungsraum sowie einen Kraft- und Gymnastikraum ergänzt.
Die Nutzung soll neben dem allgemeinen Hochschulsport vor allem durch die Fakultät Soziale Arbeit stattfinden. Darüber hinaus sind die Durchführung von Veranstaltungen wie Turniere des Hochschulsports und Sportangebote für Mitarbeiter geplant.
Die neue Sporthalle soll den Anforderungen des integrierten Breitensportes unter Berücksichtigung des vorgegebenen Raumbedarfes gerecht werden. Dies bedeutet vorab die Barrierefreiheit nach "Arbeitshilfe für das barrierefreie Bauen (Land)/ Leitfaden Barrierefreies Bauen (Bund)" für das gesamte Gebäude.
Der grundsätzliche Ansatz ist hier eine gesellschaftliche Integration, also im Speziellen die Gestaltung der Räumlichkeiten in der Form, dass sie der Ausübung von paralympischen Sportarten gerecht werden. Das beinhaltet beispielsweise die gemeinsame Ausübung des Sports, z.B. Rollstuhl-Basketball, von Menschen mit und ohne Einschränkungen.
Eine konkrete Aufgabenbeschreibung ist den Vergabeunterlagen beigefügt.

Conas tairiscint a chur isteach
Leictreonach trí:
https://vergabe.niedersachsen.de/Satellite/notice/CXQ6YY5DHA5
Is féidir tairiscintí a chur isteach
Submission for all lots
Eolas maidir le conradh poiblí, creat-chomhaontú nó córas dinimiciúil ceannaigh (CDC)
Níl fáil air
Coinníollacha maidir le tairiscintí a oscailt (dáta)
Níl fáil air
An áit feidhmíochta
Modh bronnta
The most economic tender
Luach measta
347,256.75 EUR
Luach conartha deiridh
343,654.28 EUR
Conradh a bhronnadh
Ainm oifigiúil: pfitzner moorkens architekten PartG mbB
Seoladh poist: Bödekerstraße 85
Baile: Hannover
Cód poist: 30161
Tír: DEU
Réamheolas
Conradh
Dámhachtain
Footnote - legal notice

An t-ábhar seo a fhoilsítear ar an leathanach seo, is mar sheirbhís bhreise amháin atá sé beartaithe agus níl aon éifeacht dhlíthiúil aige. Ní ghabhann institiúidí an Aontais aon dliteanas orthu féin i leith inneachar an téacs. Is iad na leaganacha oifigiúla de na fógraí tairisceana ábhartha na cinn a fhoilsítear i bhForlíonadh Iris Oifigiúil an Aontais Eorpaigh agus atá ar fáil in TED. Is féidir teacht ar na téacsanna oifigiúla sin ach na naisc atá leabaithe sa leathanach seo a bhrú. Chun tuilleadh eolais a fháil, féach an fógra maidir le Inmhínitheacht agus Dilteanas Soláthair Phoiblí.