Publications Office of the EU
RO-Cluj-Napoca: Vakttjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

RO-Cluj-Napoca: Vakttjänster

  • Publicerat
    30/08/2011
  • Tidsfrist
    03/10/2011
  • Anbudsöppning
    04/10/2011
  • Tilldelat
    30/11/2011
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: RO113 Cluj
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
79713000 Vakttjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,700,000.00 RON
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,157,292.00 RON
Upphandlingens referensnummer
9974 din 22.08.2011
Beskrivning

— se vor realiza servicii de paza aferente obiectivelor hidroenergetice aflate in patrimoniul SH Cluj, servicii conform celor detaliate in continutul caietului de sarcini.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
04/10/2011 09:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
1,700,000.00 RON
Slutligt kontraktsvärde
1,157,292.00 RON
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Tiger Protector Company SRL
Postadress: str. Ion Tuculescu nr. 42A, bl. PM40, ap. 1, parter, sector 3
Ort: Bucuresti
Postnummer: 100016
Land: ROU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.