Publications Office of the EU
PL-Warszawa: Tvätt- och kemtvättstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

PL-Warszawa: Tvätt- och kemtvättstjänster

  • Publicerat
    08/03/2011
  • Tidsfrist
    13/04/2011
  • Anbudsöppning
    13/04/2011
  • Tilldelat
    04/05/2011
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: Inte tillgängligt
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
12,194.75 PLN
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
15,626.52 PLN
Upphandlingens referensnummer
ORZ-UO/USŁUGI PRALNICZE/24/11
Beskrivning

Przedmiotem zamówienia w niniejszym postępowaniu jest świadczenie usługi prania, prasowania wyrobów tekstylnych dla bazy wypoczynkowej Poczty Polskiej S.A. na obszarze działania Centrum InfrastrukturyOddział Regionalny w Łodzi oraz ubrań roboczych dla Centrum Logistyki w Łodzi tj. kompletów pościelowych,prześcieradeł, ręczników małych i dużych, obrusów i ścierek do naczyń, koców, narzut, nakładek higienicznych,serwet, poszewek białych i kolorowych oraz poszew białych i kolorowych, ubrań roboczych (spodnie robocze,bluza robocza, koszula flanelowa, czapka drelichowa).

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
13/04/2011 10:00
Plats för utförande
Inte tillgängligt
CPV-kod
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
12,194.75 PLN
Slutligt kontraktsvärde
15,626.52 PLN
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.