Publications Office of the EU
Tyskland-Gießen: Montering av dörrar och fönster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Gießen: Montering av dörrar och fönster

  • Publicerat
    25/10/2017
  • Tidsfrist
    21/11/2017
  • Anbudsöppning
    21/11/2017
  • Tilldelat
    07/03/2018
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Magistrat der Universitätsstadt Gießen – Hochbauamt –
Plats för utförande
NUTS code: DE72 Gießen
Köparens plats
NUTS code: DE72 Gießen
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45421130 Montering av dörrar och fönster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,417,014.30 EUR
Upphandlingens referensnummer
65.17.123
Beskrivning

Fenster- und Fassadenarbeiten

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Magistrat der Universitätsstadt Gießen – Submissionsstelle -
Postadress: Postfach 11 08 20
Ort: Gießen
Nuts-kod: DE72
Postnummer: 35353
Land: DEU
Huvudadress: www.giessen.de
Elektroniskt via:
www.subreport.de
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
21/11/2017 11:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
2,417,014.30 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Krebbers GmbH & Co.KG
Postadress: Diessemer Bruch 80
Ort: Krefeld
Postnummer: 47805
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.