Publications Office of the EU
Frankrike-Bourg-Saint-Maurice: Försäkringar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Bourg-Saint-Maurice: Försäkringar

  • Publicerat
    01/08/2022
  • Tidsfrist
    11/10/2022
  • Anbudsöppning
    11/10/2022
  • Tilldelat
    15/11/2022
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
commune de Bourg-St-Maurice / Les Arcs
Plats för utförande
NUTS code: FRK27 Savoie
Köparens plats
NUTS code: FRK27 Savoie
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
66510000 Försäkringar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,213,661.00 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
5
Upphandlingens referensnummer
2022bsm042
Beskrivning

le marché concerne la souscription et la gestion des contrats d'assurances couvrant les risques spécifiés ci-après :- lot no1 : Dommages aux biens- lot no2 : Responsabilité civile- lot no3 : Flotte automobile- lot no4 : Risques statutaires- lot no5 : Cyber risquesl'étendue des garanties accordées par le présent marché est indiquée dans le cahier des clauses techniques particulières relatif à chaque lot, qui est joint.Chaque candidat peut librement soumissionner à un seul lot, plusieurs lots ou tous les lots. Chacun de ces lots peuvent être attribués ensemble ou séparément.Il est d'autre part précisé que, pour les lots 1,2 et 4, la ville intervient pour son propre compte et en qualité de coordonnateur pour le compte du Ccas, établissements autonomes dans le cadre d'un groupement de commande. Il est convenu que chacun des membres du groupement passera un marché distinct auprès de l'attributaire retenu par le coordonnateur

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.marches-publics.info
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
11/10/2022 14:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.