Publications Office of the EU
Irland-Dublin: Juridiska tjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Irland-Dublin: Juridiska tjänster

  • Publicerat
    06/12/2018
  • Tidsfrist
    15/01/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Enterprise Ireland
Plats för utförande
NUTS code: IE061 Dublin
Köparens plats
NUTS code: IE061 Dublin
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
79100000 Juridiska tjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
3,400,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Antal delkontrakt
3
Upphandlingens referensnummer
2018/46
Beskrivning

Enterprise Ireland proposes to engage in a competitive process for the establishment of a multi-party Framework Agreement for the provision of legal services in 3 lots:
Lot 1 – Irish and European Public Law
Lot 2 — European State Aid Law
Lot 3 – Information Technology

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Enterprise Ireland
Nationellt organisationsnummer: N/A
Postadress: The Plaza
Ort: Dublin 3
Nuts-kod: IE061
Postnummer: East Point Business
Land: IRL
Kontaktperson: Catherine Gore
Huvudadress: http://www.enterprise-ireland.com
Elektroniskt via:
http://irl.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=138937&B=ETENDERS_SIMPLE
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med several Aktörer
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.