Publications Office of the EU
Spanien-Madrid: Skottsäkra västar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Spanien-Madrid: Skottsäkra västar

  • Aviserat
    02/02/2016
  • Beräknad publicering
    21/03/2016
  • Publicerat
    19/04/2016
  • Tidsfrist
    13/05/2016
  • Anbudsöppning
    01/06/2016
  • Tilldelat
    09/08/2016
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Ayuntamiento de Madrid, Área de Gobierno de Salud, Seguridad y Emergencias, Servicio de Contratación
Plats för utförande
NUTS code: ES300 Madrid
Köparens plats
NUTS code: ES300 Madrid
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
35815100 Skottsäkra västar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
2,050,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,480,500.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
300/2016/00135
Beskrivning

Suministro chalecos de protección personal ante amenazas de arma blanca y arma de fuego para uso de la Policía Municipal de Madrid.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Ayuntamiento de Madrid, Área de Gobierno de Salud, Seguridad y Emergencias, Servicio de Contratación
Nationellt organisationsnummer: P2807900B
Postadress: calle Príncipe de Vergara, 140
Ort: Madrid
Nuts-kod: ES300
Postnummer: 28002
Land: ESP
Huvudadress: http://www.madrid.es/perfildecontratante
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
01/06/2016 10:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
2,050,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
2,480,500.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Fabrica Española de Confecciones, S.A.
Postadress: c/ Acacias, nº 3, San Sebastian de los Reyes (Madrid)
Ort: Madrid
Postnummer: 28703
Land: ESP
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.