Publications Office of the EU
Rådgivning, planering och inköp av utrymme, övervakning och utvärdering av reklam- och kommunikationsåtgärder i staden Zaragoza - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Rådgivning, planering och inköp av utrymme, övervakning och utvärdering av reklam- och kommunikationsåtgärder i staden Zaragoza

  • Publicerat
    16/04/2025
  • Tidsfrist
    14/05/2025
  • Anbudsöppning
    25/09/2025
  • Tilldelat
    30/12/2025
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Gobierno de Zaragoza
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: ES243 Zaragoza
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
79341200 Managementtjänster avseende reklam
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,636,363.63 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
0071604-24
Beskrivning

Rådgivning, planering och inköp av utrymme, övervakning och utvärdering av reklam- och kommunikationsåtgärder i staden Zaragoza

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
required
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
25/09/2025 09:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: price
Beskrivning: 1. Condiciones económicas de descuentos aplicados en la compra de medios, según desglose de la cláusula 13.A.1 y el ANEXO X del PCAPE..
Viktning (procentandel, exakt): 36
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: 2. Comisión de agencia (% de remuneración que aplicarán las empresas por el cursado de cada una de las acciones contratadas en cada medio/soporte), según desglose de cláusula 13.A.2 del PCAPE..
Viktning (procentandel, exakt): 8
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: 3.a) Mejoras adicionales ofertadas al contrato: Servicio de adaptaciones de creatividad adicionales.
Viktning (procentandel, exakt): 2
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: 3.b) Mejoras adicionales ofertadas al contrato: Servicio de formación al equipo de la Dirección General de Comunicación.
Viktning (procentandel, exakt): 2
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: 3.c) Mejoras adicionales ofertadas al contrato: Perfil equipo adicional.
Viktning (procentandel, exakt): 2
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: 3.d) Mejoras adicionales ofertadas al contrato: Agilidad en tiempos de respuesta.
Viktning (procentandel, exakt): 1
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: 1 PROPUESTA TÉCNICA: Estrategia y desarrollo planteado justificando todas las acciones propuestas.
Viktning (procentandel, exakt): 17
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: 2. PROPUESTA TÉCNICA: Públicos objetivos planteados, fuentes utilizadas y análisis realizado para establecerlos.
Viktning (procentandel, exakt): 8
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: 3. PROPUESTA TÉCNICA: Selección de medios y/o soportes, justificando su idoneidad y los niveles de audiencia, notoriedad, cobertura y eficacia.
Viktning (procentandel, exakt): 12
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: 4.1 PROPUESTA TÉCNICA. Plan de trabajo: Propuesta de organización y funcionamiento planteada.
Viktning (procentandel, exakt): 3
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: 4.2 PROPUESTA TÉCNICA. Plan de trabajo: Modelo de informe de seguimiento y evaluación de campaña.
Viktning (procentandel, exakt): 3
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: 5.1 PROPUESTA TÉCNICA: Fuentes oficiales del mercado publicitario que aporta el licitador adicionales a las requeridas en la cláusula 11.3 del PCAPE..
Viktning (procentandel, exakt): 3
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: 5.2 PROPUESTA TÉCNICA:Herramientas de seguimiento, control, optimización y reporting.
Viktning (procentandel, exakt): 3
Uppskattat värde
1,636,363.63 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: AVANTE COMUNICACION, S.L.
Postadress:
Ort: LAS MATAS
Postnummer: 28290
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.