Publications Office of the EU
Tyskland-Bergisch Gladbach: Anläggningsarbete - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Bergisch Gladbach: Anläggningsarbete

  • Publicerat
    08/05/2018
  • Tidsfrist
    19/06/2018
  • Anbudsöppning
    19/06/2018
  • Tilldelat
    26/07/2018
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Stadt Bergisch Gladbach
Plats för utförande
NUTS code: DEA2B Rheinisch-Bergischer Kreis
Köparens plats
NUTS code: DEA2B Rheinisch-Bergischer Kreis
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45000000 Anläggningsarbete
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
380,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
484,878.63 EUR
Upphandlingens referensnummer
8-650 / 4885
Beskrivning

Lieferung und Montage von Zementestrichen, Kunstharzestrichen und Gussasphaltestrichen

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Stadt Bergisch Gladbach
Postadress: Wilhelm-Wagener-Platz 1, Zimmer E 31
Ort: Bergisch Gladbach
Nuts-kod: DEA2B
Postnummer: 51429
Land: DEU
Kontaktperson: Zentrale Submissionsstelle; Frau Wank / Herr Assmann
Huvudadress: http://bergischgladbach.de
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
19/06/2018 14:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
380,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
484,878.63 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Okatar Estrich GmbH
Postadress: Pfingstweide 1
Ort: Merzig
Postnummer: 66663
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.