Publications Office of the EU
24 E 071 Elarbeten DIN 18 382 - 1.BA - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

24 E 071 Elarbeten DIN 18 382 - 1.BA

  • Publicerat
    08/07/2024
  • Tidsfrist
    08/08/2024
  • Anbudsöppning
    08/08/2024
  • Tilldelat
    26/09/2024
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Stadt Regensburg
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DE232 Regensburg, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
24 E 071 Elektroarbeiten DIN 18 382 - 1.BA
Beskrivning

Konstruktionskraftsystem med 24 distributörer och ca 600 m kabel, 9 monterfördelare, 58 väggfördelare, 10 dataskåp, ljus och persienner via KNX, ca 60 km lågspänningskabel inkl. data och kommunikation, delvis över 3,5 - 8 m ca 200 kabelvägar, delvis över 3,5 m ca 2 500 plaströr och ca 1 100 solfångarhållare delvis över 3,5 m ca 1 900 invändiga armaturer 17 mastarmaturer och 29 fasadarmaturer Säkerhetsbelysning med centralt batteri Elektriska högtalarsystem + röstlarmssystem 55 mediapelare (träkonstruktion) i klassrummen Tillfälligt arbete i den befintliga byggnaden

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.meinauftrag.rib.de
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.meinauftrag.rib.de
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
08/08/2024 09:00
Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: price
Beskrivning: nur Preis
Viktning (procentandel, exakt):
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: K+B E-Tech GmbH & Co. KG
Postadress:
Ort: Cham
Postnummer: 93413
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.