Publications Office of the EU
Italien-Genua: Kikarsikten - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Genua: Kikarsikten

  • Aviserat
    24/09/2021
  • Beräknad publicering
    07/10/2021
  • I dag
    05/09/2026
Status
Inaktiv
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
FONDAZIONE ISTITUTO ITALIANO DI TECNOLOGIA
Plats för utförande
NUTS code: ITC33 Genova
Köparens plats
NUTS code: IT Italia
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
38633000 Kikarsikten
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
89,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Förfarandet är avslutat
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

La Fondazione Istituto Italiano di Tecnologia (nel seguito “IIT”) con sede in via Morego, 30 – 16163 Genova (ITC33) sta predisponendo l'avvio di una gara per l'affidamento della fornitura e dell’assistenza per lo sviluppo e messa in funzione di un sistema laser supercontinuo (supercontinuum) accoppiato in fibra.
Ad oggi, per quanto a conoscenza di IIT, la società in grado di effettuare la citata fornitura è Optoprim S.r.l., con sede legale in Milano, Via Timavo n. 34 – 20124, in quanto rivenditore ufficiale e esclusivo italiano del produttore NKT Photonics.
Tanto sopra rappresentato, con il presente avviso, si intende sondare il mercato al fine di conoscere se, diversamente dalle informazioni in possesso di IIT, vi siano altri operatori economici in grado di eseguire la fornitura.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Not applicable
Uppskattat värde
89,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Förfarandet är avslutat
Tilldelning av kontrakt
Förfarandet är avslutat
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.