Publications Office of the EU
PL-Świerże Górne: Elektrostatiska luft- och gasrenare - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

PL-Świerże Górne: Elektrostatiska luft- och gasrenare

  • Publicerat
    03/11/2012
  • Tidsfrist
    10/12/2012
  • Anbudsöppning
    10/12/2012
  • Tilldelat
    06/02/2013
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: PL921 Radomski
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
42514200 Elektrostatiska luft- och gasrenare
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
27,000,000.00 PLN
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
26,368,000.00 PLN
Upphandlingens referensnummer
DZP-PT-2103-02/12
Beskrivning

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wymiana kompletnego elektrofiltru na bloku nr 8 w Enea Wytwarzanie S.A. na elektrofiltr o stężeniu zapylenia spalin ≤ 30 mg/Nm3 wraz z układem odpopielania i przynależnymi kanałami spalin z układami opomiarowania, sterowania, zabezpieczeń i zasilania elektrycznego oraz wykonanie adaptacji istniejącej części budowlanej, składającej się na jedną całość użytkową z elektrofiltrem. Wymiana obejmuje wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, dostawę kompletu urządzeń i materiałów, demontaż starych i montaż nowych urządzeń i wyposażenia, rozruch, szkolenie załogi, przekazanie do eksploatacji wraz z kompletem dokumentacji powykonawczej, DTR oraz instrukcją eksploatacji całego Elektrofiltru, jak i poszczególnych urządzeń.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
10/12/2012 12:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
27,000,000.00 PLN
Slutligt kontraktsvärde
26,368,000.00 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: RAFAKO S.A.
Postadress: Ul. Łąkowa 33
Ort: Racibórz
Postnummer: 47-400
Land: POL
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.