Publications Office of the EU
Tyskland-Berlin: Väskor, sadelvaror, säckar och påsar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Tyskland-Berlin: Väskor, sadelvaror, säckar och påsar

  • Publicerat
    18/11/2017
  • Tidsfrist
    29/01/2018
  • Anbudsöppning
    30/01/2018
  • Tilldelat
    21/02/2018
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Der Polizeipräsident in Berlin, Serviceeinheit Technik und Logistik, SE TL B 3
Plats för utförande
NUTS code: DE300 Berlin
Köparens plats
NUTS code: DE300 Berlin
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
18900000 Väskor, sadelvaror, säckar och påsar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
521,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
328,912.00 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
2
Upphandlingens referensnummer
PPrBln 307/17
Beskrivning

Herstellung und Lieferung von 6 740 St. Transporttaschen für polizeiliche Schutzausrüstung nach vorgegebenem technischen Anforderungsprofil

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Der Polizeipräsident in Berlin, SE Fin 5, Vergabegrundsatzstelle
Postadress: Platz der Luftbrücke 6
Ort: Berlin
Nuts-kod: DE300
Postnummer: 12101
Land: DEU
Huvudadress: http://www.berlin.de/polizei
Elektroniskt via:
https://www.evergabe-online.de/tenderdetails.html?id=178379
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
30/01/2018 09:00
Plats för utförande
CPV-kod

18900000 - Väskor, sadelvaror, säckar och påsar

18930000 - Säckar och påsar

18100000 - Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör

Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.