Publications Office of the EU
Leverans av eldningsolja för vattenverket i Maribor (för perioden 2025–2028) - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Leverans av eldningsolja för vattenverket i Maribor (för perioden 2025–2028)

  • Publicerat
    06/05/2025
  • Tidsfrist
    19/05/2025
  • Anbudsöppning
    19/05/2025
  • Tilldelat
    20/08/2025
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Javni holding Maribor, družba za izvajanje strokovnih in razvojnih nalog na področju gospodarskih javnih služb d.o.o.
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: SI032 Podravska
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
09135100 Eldningsolja
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
JN-0016/2025
Beskrivning

Föremålet för det offentliga kontraktet är leverans av eldningsolja för vattenverket i Maribor. En mer detaljerad beskrivning av avtalet finns i anbudshandlingarna.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=55676
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=55676
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Villkor för anbudsöppning (datum)
19/05/2025 12:00
Köpare
MARIBORSKI VODOVOD, javno podjetje, d.o.o.
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Najnižja ponudbena cena (v EUR z DDV)
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: PETROL, Slovenska energetska družba, d.d., Ljubljana
Postadress:
Ort: Ljubljana
Postnummer: 1000
Land:
Officiellt namn: MORGANTI OIL posredovanje, trgovina, gostinstvo, promet, svetovanje, druge poslovne storitve d.o.o.
Postadress:
Ort: Maribor
Postnummer: 2000
Land:
Officiellt namn: EOC družba za trgovino, posredovanje in storitve d.o.o.
Postadress:
Ort: Maribor
Postnummer: 2000
Land:
Officiellt namn: LOGO ENERGIJA, skladiščenje in prevozi, d.o.o.
Postadress:
Ort: Grosuplje
Postnummer: 1290
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.