Publications Office of the EU
Rumänien-Bukarest: Konsulttjänster för personalförvaltning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumänien-Bukarest: Konsulttjänster för personalförvaltning

  • Publicerat
    16/09/2019
  • Tidsfrist
    18/10/2019
  • I dag
    05/09/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Plats för utförande
NUTS code: RO321 Bucureşti
Köparens plats
NUTS code: RO321 Bucureşti
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
3,072,300.00 RON
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
4221306_2019_15_119281
Beskrivning

Servicii de consultanță și de organizare evenimente acordată în vederea dezvoltării capacității ACP pentru gestionarea eficientă a FESI, prin proiectul „Sprijinirea Autorităţii de Certificare şi Plată în vederea gestionării eficiente a Fondurilor Europene Structurale și de Investiţii”, finanțat din Fondul European de Dezvoltare Regională (FEDR) prin Programul Operațional Asistență Tehnică.
Operatorii economici vor putea solicita clarificări la documentația de atribuire cel târziu cu 18 zile înainte de dta limită de depunere a candidaturilor, iar răspunsul autorității contractante va fi transmis în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea candidaturilor.
Termen de depunere a ofertelor de către operatorii economici calificați în etapa a doua a procedurii este de 25 de zile de la data transmiterii invitației de participare în etapa a 2-a.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Nationellt organisationsnummer: 4221306
Postadress: Strada: Libertatii, nr. 16
Ort: Bucureşti
Nuts-kod: RO321
Postnummer: 050741
Land: ROU
Kontaktperson: Simion Ilie
Huvudadress: www.mfinante.ro
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
3,072,300.00 RON
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.