Publications Office of the EU
Tyskland-Berlin: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Berlin: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd

  • Publicerat
    21/10/2022
  • Tidsfrist
    17/11/2022
  • Anbudsöppning
    17/11/2022
  • Tilldelat
    22/12/2022
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Deutsche Akkreditierungsstelle GmbH
Plats för utförande
NUTS code: DE300 Berlin
Köparens plats
NUTS code: DE300 Berlin
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
707,094.10 EUR
Upphandlingens referensnummer
2022-250-FIS
Beskrivning

Rahmenvertrag über die Wartung, Pflege, Service und Weiterentwicklung von ELO

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4YMC6H15
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
17/11/2022 12:15
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
707,094.10 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: PKN Datenkommunikations GmbH
Postadress: Eldenaer Str. 35
Ort: Berlin
Postnummer: 10247
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.