Publications Office of the EU
Österrike-St. Pölten: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Österrike-St. Pölten: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård

  • Publicerat
    17/11/2015
  • Tidsfrist
    22/12/2015
  • Anbudsöppning
    22/12/2015
  • Tilldelat
    13/04/2016
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
VITALITAS Grundstückverwaltung GmbH
Plats för utförande
NUTS code: AT123 Sankt Pölten
Köparens plats
NUTS code: AT123 Sankt Pölten
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,505,194.91 EUR
Upphandlingens referensnummer
BD6-LKH-107/086-2013
Beskrivning

Vergebener Auftrag – Leistungen zur Errichtung des Hauses C + G im Baulos 04 des Universitätsklinikums St. Pölten 2. BA/2. BE – 485.001 / 04.4N.11.01 – Maler- und Anstreicherarbeiten.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Amt der NÖ Landesregierung Abt. BD6 Landeshochbau – Kanzlei
Postadress: Landhausplatz 1
Ort: St. Pölten
Postnummer: 3109
Land: AUT
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
22/12/2015 15:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
1,505,194.91 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Maler Schmied GmbH
Postadress: Mühlweg 72-74
Ort: St. Pölten
Postnummer: 3100
Land: AUT
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.