Publications Office of the EU
Rumänien-Bistrița: Medicinsk utrustning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Rumänien-Bistrița: Medicinsk utrustning

  • Publicerat
    19/07/2019
  • Tidsfrist
    05/08/2019
  • Anbudsöppning
    05/08/2019
  • I dag
    05/09/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Spitalul Județean de Urgență Bistrița
Plats för utförande
NUTS code: RO112 Bistriţa-Năsăud
Köparens plats
NUTS code: RO112 Bistriţa-Năsăud
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
33100000 Medicinsk utrustning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,389,915.97 RON
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
307
Beskrivning

Achizitionarea de echipamente si dispozitive medicale este strict necesara asigurarii unei bune desfasurari a actului medical oferit de catre Spitalul Judetean de Urgenta Bistrita. În cadrul acestui acord-cadru se vor achiziționa echipamente si dispozitive medicale, care vor deservi Spitalului Judetean de Urgenta Bistrita, conform caietului de sarcini care cuprinde specificatiile tehnice. Produsele si cantitatile vor fi prezentate in caietul de sarcini. Estimarile cant. minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord-cadru dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru se regasesc in caietul de sarcini anexat. Numarul de zile corect pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 18 zile. Numarul de zile corect pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii [...] detalii pe www.e-licitatie.ro

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Spitalul Județean de Urgență Bistrița
Nationellt organisationsnummer: 4347593
Postadress: Str. Basmului nr. 43
Ort: Bistrița
Nuts-kod: RO112
Postnummer: 420082
Land: ROU
Kontaktperson: Gabriel Lazany
Huvudadress: www.sjub.ro
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
05/08/2019 15:00
Plats för utförande
CPV-kod

33100000 - Medicinsk utrustning

33110000 - Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling

33140000 - Medicinska förbrukningsartiklar

33111000 - Röntgenapparatur

Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
1,389,915.97 RON
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.