Publications Office of the EU
Norge-Bergen: Anläggningsarbete - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Norge-Bergen: Anläggningsarbete

  • Publicerat
    11/04/2022
  • Tidsfrist
    19/08/2022
  • Tilldelat
    21/10/2022
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Bergen kommune - Etat for utbygging
Plats för utförande
NUTS code: NO0A2 Vestland
Köparens plats
NUTS code: NO Norge
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45000000 Anläggningsarbete
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
369,599,900.00 NOK
Upphandlingens referensnummer
2018/30697
Beskrivning

Bergen municipality, the Agency for Development hereby invites tenderers to a tender contest for a turnkey contract for project U2600 Garnes comprehensive school,

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://permalink.mercell.com/176518101.aspx
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
369,599,900.00 NOK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Skanska Norge AS (hovedenhet)
Postadress: Lakkegata 53
Ort: OSLO
Postnummer: 0187
Land: NOR
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.