Publications Office of the EU
Italien-Rom: Tidningar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Rom: Tidningar

  • Publicerat
    19/12/2022
  • Tidsfrist
    17/01/2023
  • Anbudsöppning
    17/01/2023
  • Tilldelat
    14/03/2023
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
RAI - Radiotelevisione Italiana S.p.A.
Plats för utförande
NUTS code: IT Italia
Köparens plats
NUTS code: ITI43 Roma
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
22210000 Tidningar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
480,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
408,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
Gara n. 8850244- CIG 954666907C - CUI 06382641006202200007
Beskrivning

Fornitura di una edicola digitale fruibile su piattaforma strutturata per le necessità della Rai Radiotelevisione Italiana S.p.A., da svolgersi secondo le modalità ed i termini dettagliatamente indicati nella documentazione di gara.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: RAI - Radiotelevisione Italiana S.p.A.
Postadress: viale Giuseppe Mazzini, 14
Ort: Roma
Nuts-kod: ITI43
Postnummer: 00195
Land: ITA
Huvudadress: https://www.rai.it
Elektroniskt via:
https://piattaformaacquisti.rai.it/PortaleAppalti
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
17/01/2023 15:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
480,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
408,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: SIMUL NEWS S.R.L.
Postadress: Via Chiana , 38
Ort: Roma
Postnummer: 00198
Land: ITA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.