Publications Office of the EU
Planering av byggprogram TGdB Lübeck, teknisk planering Teknisk utrustning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Planering av byggprogram TGdB Lübeck, teknisk planering Teknisk utrustning

  • Publicerat
    03/07/2025
  • Tidsfrist
    06/08/2025
  • Tilldelat
    19/12/2025
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Bundesrepublik Deutschland vertreten durch Gebäudemanagement Schleswig-Holstein AöR
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DEF02 Kiel, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
350,000.00
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
326,442.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
FG2884 25D00259
Beskrivning

Teknisk planering Teknisk utrustning, anläggningsgrupper 3 till 5 + 8

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.meinauftrag.rib.de
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.meinauftrag.rib.de
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Tilldelningsmetod
Preis
Uppskattat värde
350,000.00
Slutligt kontraktsvärde
326,442.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Planungsbüro Jahnke GmbH
Postadress:
Ort: Lübeck
Postnummer: 23552
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.