Publications Office of the EU
P-Angra do Heroísmo: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

P-Angra do Heroísmo: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader

  • Publicerat
    07/06/2011
  • Tidsfrist
    02/08/2011
  • Anbudsöppning
    03/08/2011
  • Tilldelat
    12/04/2012
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: PT200 Região Autónoma dos Açores
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
6,000,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
10,499,403.34 EUR
Upphandlingens referensnummer
Concurso Público n.º3/2011-SREF/DREF
Beskrivning

A empreitada consiste na construção do corpo do auditório da escola secundária domingos rebelo.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
03/08/2011 10:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
6,000,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
10,499,403.34 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Consórcio Marques, SA, Somague-Ediçor, Engenharia, SA, Tecnovia-Açores-Sociedade de Empreitadas, SA
Postadress: Rua Joaquim Marques, nº 34
Ort: Ponta Delgada
Postnummer: 9501-950
Land: PRT

Officiellt namn: Consórcio Marques, SA, Somague-Ediçor-Engenharia, SA, Tecnovia-Açores - Sociedade de Empreitadas, SA
Postadress: Rua Joaquim Marques, nº 34
Ort: Ponta Delgada
Postnummer: 9500-950
Land: PRT
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.