Publications Office of the EU
Bulgarien-Varna: Anläggningsarbete - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Bulgarien-Varna: Anläggningsarbete

  • Publicerat
    21/08/2013
  • Tidsfrist
    26/09/2013
  • Anbudsöppning
    27/09/2013
  • Tilldelat
    01/11/2013
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Община Варна
Plats för utförande
NUTS code: BG331 Варна
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45000000 Anläggningsarbete
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
125,000.00 BGN
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
99,009.77 BGN
Upphandlingens referensnummer
Обявлението и документацията за участие в обществената поръчка са одобрени с Решение № 2928/16.8.2013 г. на Кмета на Община Варна.
Beskrivning

Договор № Д13001183ВН/14.12.2013 г. за изпълнение на „Неотложна реконсервация на обект „Римски терми“, гр. Варна”
При изпълнение на поръчката следва да се извърши Реконсервация на:
— югоизточния ъгъл на палестрата с полукръгла ниша – части от фасади ф5; ф8.1 и ф2;
— зидове около източния басейн на помещението за къпане с хладка вода, ограничени от части на фасади ф15; ф16 ; ф 24 и ф 28 и на самия басейн;
— западната част на зида, ограничена от части на фасади ф 14 и ф 20.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
27/09/2013 10:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
125,000.00 BGN
Slutligt kontraktsvärde
99,009.77 BGN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: „Весела“ ООД, ЕИК 103219192
Postadress: ул. „Жеравна“ № 7
Ort: Варна
Postnummer: 9000
Land: BGR
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.