Publications Office of the EU
Rumänien-Cluj-Napoca: Uthyrning av industriella fordon med förare - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumänien-Cluj-Napoca: Uthyrning av industriella fordon med förare

  • Publicerat
    20/04/2022
  • Tidsfrist
    05/05/2022
  • Anbudsöppning
    05/05/2022
  • Tilldelat
    23/08/2023
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. prin D.R.D.P Cluj
Plats för utförande
NUTS code: RO113 Cluj
Köparens plats
NUTS code: RO113 Cluj
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
6,400,000.00 RON
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
181,442,394.00 RON
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
8
Upphandlingens referensnummer
16054368/2022/1209/4/1+2
Beskrivning

Servicii de inchiriere utilaje pentru Sectia Productie a DRDP Cluj - Acord Cadru 2 ani
Valoare minima 103.240,00 lei fara TVA
Valoare maxima 6.400.000,00 lei fara TVA , din care:
Lot 1 -valoare min – 6.400 lei fara TVA -max – 1.850.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 425.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 500.000 lei fara TVA
Lot 2 -valoare min – 3.600 lei fara TVA – max – 180.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 33.750 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 67.500 lei fara TVA
Lot 3-valoare min – 2.560 lei fara TVA – max – 320.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 64.000,00 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 96.000,00 lei fara TVA
Lot 4-valoare min – 4.240 lei fara TVA – max – 238.500 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 53.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 79.500 lei fara TVA
Lot 5-valoare min – 5.000 lei fara TVA – max – 345.700 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 70.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 100.000 lei fara TVA
Lot 6-valoare min – 39.000 lei fara TVA – max – 975.500 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 195.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 292.500 lei fara TVA
Lot 7 valoare min – 18.440 lei fara TVA – max – 1.290.800 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 276.600 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 368.800 lei fara TVA
Lot 8-valoare min – 24.000 lei fara TVA – max – 1.200.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mic contract subsecvent - 240.000 lei fara TVA
valoarea celui mai mare contract subsecvent – 360.000 lei fara TVA
Cantitatile minime si maxime aferente acordului-cadru se regasesc ca Anexa la documentatia de atribuire/Caiet de Sarcini.
Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a modifica contractul potrivit art. 221 din Legea 98/2016, cu conditia ca aceste modificari sa nu se incadreze in prevederile art. 221 alin. 7 din Legea 98/2016, adica nu reprezinta o modificare substantiala.
A.In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
B. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si competarile ulterioare, termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare este in a 11 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
*Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A), va pune autoritatea contractanta in imposibilitatea de a oferi un raspuns in termenul mentionat la punctul B) si drept urmare orice solicitare de clarificare in termenele mentionate se va considera tardiva.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. prin D.R.D.P Cluj
Nationellt organisationsnummer: 16054368
Postadress: Strada: DECEBAL 128
Ort: Cluj-Napoca
Nuts-kod: RO113
Postnummer: 400205
Land: ROU
Kontaktperson: Serviciul Achizitii
Huvudadress: www.drdpcluj.ro
Anbud kan lämnas in
Submission for one lot only
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
05/05/2022 15:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.