Publications Office of the EU
D-Heidelberg: Asbestsaneringsarbete - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

D-Heidelberg: Asbestsaneringsarbete

  • Tilldelat
    26/07/2012
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: DE125 Heidelberg, Stadtkreis
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45262660 Asbestsaneringsarbete
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
318,468.03 EUR
Upphandlingens referensnummer
12-02278
Beskrivning

Schadstoffsanierung.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
CPV-kod

45262660 - Asbestsaneringsarbete

90700000 - Miljötjänster

45400000 - Färdigställande byggnadsarbeten

90000000 - Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster

45453000 - Reparation och renovering

90740000 - Spårning, övervakning och återställning av förorenande ämnen

Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
318,468.03 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Proklima GmbH
Postadress: Rathsbergstr. 70
Ort: Nürnberg
Postnummer: 90411
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.