Publications Office of the EU
Tyskland-Ilmenau: NC-maskiner för metall - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Tyskland-Ilmenau: NC-maskiner för metall

  • Publicerat
    07/06/2019
  • Tidsfrist
    18/07/2019
  • Anbudsöppning
    18/07/2019
  • Tilldelat
    12/08/2019
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
TU Ilmenau, Dezernat Finanzen, SG Beschaffung
Plats för utförande
NUTS code: DEG0F Ilm-Kreis
Köparens plats
NUTS code: DEG0F Ilm-Kreis
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
42632000 NC-maskiner för metall
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
250,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
249,854.55 EUR
Upphandlingens referensnummer
TU-053/19-24-MN
Beskrivning

Lieferung einerCNC-Universal-Fräsmaschine in Kreuzschlittenbauweise und stabiler Gußkonstruktion.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: TU Ilmenau, Dezernat Finanzen, SG Beschaffung
Postadress: Max-Planck-Ring 14
Ort: Ilmenau
Nuts-kod: DEG0F
Postnummer: 98693
Land: DEU
Huvudadress: http://www.tu-ilmenau.de
Elektroniskt via:
https://www.evergabe-online.de/tenderdetails.html?id=262351
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
18/07/2019 10:00
Plats för utförande
CPV-kod
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
250,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
249,854.55 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: DMG Mori Academy GmbH
Postadress: Gildemeisterstraße 60
Ort: Bielefeld
Postnummer: 33689
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.