Publications Office of the EU
Förenade kungariket-Liverpool: Catering - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Förenade kungariket-Liverpool: Catering

  • Publicerat
    10/09/2015
  • Tidsfrist
    09/10/2015
  • Anbudsöppning
    12/10/2015
  • Tilldelat
    08/01/2016
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Merseyside Police — Procurement Department
Plats för utförande
NUTS code: UKD7 Merseyside
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
55520000 Catering
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,174,285.00 GBP
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
500,000,500,000.00 GBP
Upphandlingens referensnummer
STAFFED CATERING SERVICES PCC/PD/058
Beskrivning

Merseyside Police wish to provide the staff, clients and visitors of the Force with an efficient, quality service at Force Headquarters Canning Place, and possibly at 2 other locations. Due to the austerity measures being imposed on Public Sector organisations there is no budget for this service therefore it must be self-financing i.e. nil subsidy. The offer must include the provision of operational feeding, hospitality and a counter service.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
12/10/2015 16:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
1,174,285.00 GBP
Slutligt kontraktsvärde
500,000,500,000.00 GBP
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Elior UK plc
Postadress: The Courtyard, Catherine Street
Ort: Macclesfield
Postnummer: SK11 6ET
Land: GBR
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.