Publications Office of the EU
Österrike-Wien: Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Österrike-Wien: Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten

  • Publicerat
    15/03/2021
  • Tidsfrist
    13/04/2021
  • Anbudsöppning
    13/04/2021
  • Tilldelat
    07/09/2021
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Stadt Wien - Wiener Wohnen
Plats för utförande
NUTS code: AT130 Wien
Köparens plats
NUTS code: AT130 Wien
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
5,278,675.58 EUR
Upphandlingens referensnummer
269694-2021
Beskrivning

Zimmererarbeiten

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Stadt Wien – Wiener Wohnen
Nationellt organisationsnummer: 9110006184442
Postadress: Rosa-Fischer-Gasse 2
Ort: Wien
Nuts-kod: AT130
Postnummer: 1030
Land: AUT
Kontaktperson: Dezernat Vergabewesen
Huvudadress: www.wienerwohnen.at
Elektroniskt via:
https://www.wien.gv.at/Vergabeportal/Detail/99202
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
13/04/2021 09:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
5,278,675.58 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Graf-Holztechnik GmbH
Postadress: Franz-Graf-Straße 1
Ort: Horn
Postnummer: 3580
Land: AUT
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.