Publications Office of the EU
Frankrike-Lyon: Redovisning och revision - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Frankrike-Lyon: Redovisning och revision

  • Publicerat
    18/10/2018
  • Tidsfrist
    20/11/2018
  • Anbudsöppning
    21/11/2018
  • Tilldelat
    02/01/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Crédit Municipal de Lyon
Plats för utförande
NUTS code: FR France
Köparens plats
NUTS code: FR France
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
79210000 Redovisning och revision
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
354,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
AVIS no18-05
Beskrivning

Externalisation du dispositif de contrôle périodique prévu par l'arrêté du 3.11.2014 pour les 9 Caisses de crédit municipal, membres du groupement de commandes: Avignon, Bordeaux, Dijon, Lyon, Nice, Nîmes, Strasbourg, Toulon, Toulouse.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Crédit municipal de Lyon
Nationellt organisationsnummer: 266900299
Postadress: 221 rue Duguesclin
Ort: Lyon
Nuts-kod: FR
Postnummer: 69003
Land: FRA
Kontaktperson: M. le directeur du crédit municipal de Lyon, 221 rue Duguesclin, 69003 Lyon
Huvudadress: http://www.credit-municipal-lyon.fr
Elektroniskt via:
https://www.e-marchespublics.com
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
21/11/2018 10:00
Köpare
Credit municipal de Lyon
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
354,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: PWC Advisory
Postadress: 63 rue de Villiers
Ort: Neuilly-sur-Seine
Postnummer: 92200
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.