Publications Office of the EU
Förenade kungariket-Larkhall: Medel vid ögonsjukdomar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Förenade kungariket-Larkhall: Medel vid ögonsjukdomar

  • Publicerat
    21/10/2015
  • Tidsfrist
    25/11/2015
  • Tilldelat
    17/12/2015
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
The Common Services Agency (more commonly known as NHS National Services Scotland) (‘the Authority’)
Plats för utförande
NUTS code: UKM Scotland
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
33662100 Medel vid ögonsjukdomar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,249,300.00 GBP
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
643,250.00 GBP
Upphandlingens referensnummer
NP7000/15
Beskrivning

The supply of 775 off-hand held ultrasonic pachymeters to various Community Optometrist Practices throughout Scotland before 31.3.2016, as detailed within the tender documentation.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: The Common Services Agency (more commonly known as NHS National Services Scotland) (‘the Authority’)
Postadress: National Distribution Centre, Canderside, 2 Swinhill Avenue
Ort: Larkhall
Postnummer: ML9 2QX
Land: GBR
Kontaktperson: Procurement, Commissioning and Facilities
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med several Aktörer
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
CPV-kod

33662100 - Medel vid ögonsjukdomar

33100000 - Medicinsk utrustning

Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
1,249,300.00 GBP
Slutligt kontraktsvärde
643,250.00 GBP
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Grafton Optical Company Ltd
Postadress: Crown Hall, The Crescent
Ort: Watford
Postnummer: WD18 0QW
Land: GBR

Officiellt namn: Keeler Limited
Postadress: 25 Deerdykes View, Westfield Estate
Ort: Cumbernauld
Postnummer: G68 9HN
Land: GBR

Officiellt namn: Topcon (Great Britain) Limited
Postadress: Topcon House, Kennetside Bone Lane, Berkshire
Ort: Newbury
Postnummer: RG14 5PX
Land: GBR
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.