Publications Office of the EU
Tyskland-Koblenz: Utveckling av transaktionsbehandlingsprogram och kundanpassad programvara - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Koblenz: Utveckling av transaktionsbehandlingsprogram och kundanpassad programvara

  • Tilldelat
    06/12/2020
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Land Rheinland-Pfalz, vertreten durch das Landesamt für Finanzen
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DEB11 Koblenz, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
72232000 Utveckling av transaktionsbehandlingsprogram och kundanpassad programvara
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Fachlich-technische Unterstützung als IT-Systemarchitekt der Länder Hessen und Rheinland-Pfalz bei Wartung, Pflege und Weiterentwicklung der bestehenden Systemteile für die Beihilfenbearbeitung insbesondere der technischen Begleitung des Rollouts und des derzeitigen Refactorings der Anwendung BEIREFA sowie der Unterstützung des Qualitäts- und Testmanagements mit dem Ziel der Entwicklung, Implementierung und Etablierung einer neuen IT-Systemlösung für die automatische Prüfung von medizinischem Beleggut nach Maßgabe des gesetzlichen Gebühren-, Krankenhaus- und/oder Beihilferechts als auch die in der Ausführungsphase des Projektes erforderlichen Steuerungs- und Unterstützungsleistungen zur Realisierung des Projektes.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Tilldelningsmetod
Not specified
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
1.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Thomas Brandauer – Brandauer IT-Consulting
Postadress: Hauptstraße 2
Ort: Freilassing
Postnummer: 83395
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.