Publications Office of the EU
Tyskland-Kiel: Blanketter - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Kiel: Blanketter

  • Publicerat
    14/09/2018
  • Tidsfrist
    26/10/2018
  • Anbudsöppning
    29/10/2018
  • Tilldelat
    10/12/2018
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Gebäudemanagement Schleswig-Holstein AöR
Plats för utförande
NUTS code: DEF0 Schleswig-Holstein
Köparens plats
NUTS code: DEF02 Kiel, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
22820000 Blanketter
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
442,000.00 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
2
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Kauf und Lieferung von Vordrucken für Dataport.
Das Los 1 beinhaltet Blanco-Rollenpapiere und Zahlschein- bzw. Überweisungsträgervordrucke (teilweise Rollen- bzw. Einzelblattware).
Das Los 2 beinhaltet Bescheide als Rollenware – diese müssen auch im Einzelblatt-Format lieferbar sein.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Gebäudemanagement Schleswig-Holstein AöR
Postadress: Gartenstr. 6
Ort: Kiel
Nuts-kod: DEF02
Postnummer: 24103
Land: DEU
Kontaktperson: Ralf Krätschmann
Huvudadress: www.gmsh.de
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
29/10/2018 09:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.