Publications Office of the EU
Tyskland-Schwäbisch Hall: Anläggningsarbete - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Tyskland-Schwäbisch Hall: Anläggningsarbete

  • Publicerat
    16/08/2017
  • Tidsfrist
    18/09/2017
  • Anbudsöppning
    18/09/2017
  • Tilldelat
    12/10/2017
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
GWG Grundstücks- und Wohnungsbaugesellschaft Schwäbisch Hall GmbH
Plats för utförande
NUTS code: DE11A Schwäbisch Hall
Köparens plats
NUTS code: DE11A Schwäbisch Hall
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45000000 Anläggningsarbete
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
398,809.11 EUR
Upphandlingens referensnummer
Gewerk Trockenbau Wände (VE04.01)
Beskrivning

Die GWG Grundstücks- und Wohnungsbaugesellschaft Schwäbisch Hall mbH plant die Sanierung und den Umbau des ehemaligen Fassfabrikgebäudes in Schwäbisch Hall – Hessental an der Karl-Kurz-Straße 44 (sogenanntes „Kurz-Areal“). Neben Gewerbe- und Gastronomieflächen soll ein Großteil des Gebäudes vom Landkreis Schwäbisch Hall für wesentliche Teile der Verwaltung übernommen werden. Die Einhaltung höchster energetischer Standards ist ein wesentliches Ziel des Bauprojekts. Mit diesem Vergabeverfahren werden die Trockenbauarbeiten-Wände ausgeschrieben.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Kraft + Kraft Architekten
Postadress: Schillerstr. 40
Ort: Schwäbisch Hall
Nuts-kod: DE11A
Postnummer: 74523
Land: DEU
Huvudadress: www.kraft-sha.de
Elektroniskt via:
https://www.subreport.de/E26152112
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
18/09/2017 14:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
398,809.11 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Gruber Innenausbau-Holzbau GmbH
Postadress: Gruberweg 11
Ort: Rötz
Postnummer: 92444
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.