Publications Office of the EU
Polen-Boguszów-Gorce: Skogstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Boguszów-Gorce: Skogstjänster

  • Publicerat
    19/10/2020
  • Tidsfrist
    19/11/2020
  • Anbudsöppning
    19/11/2020
  • Tilldelat
    11/01/2021
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Skarb Państwa PGL LP Nadleśnictwo Wałbrzych z siedzibą w Boguszowie-Gorcach
Plats för utförande
NUTS code: PL517 Wałbrzyski
Köparens plats
NUTS code: PL517 Wałbrzyski
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
77200000 Skogstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
9,954,679.32 PLN
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
9,555,435.50 PLN
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
10
Upphandlingens referensnummer
SA.270.23.2020.ACH
Beskrivning

Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 r., poz. 6 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz podwozu drewna, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wałbrzych w roku 2021.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Skarb Państwa, PGL LP, Nadleśnictwo Wałbrzych z siedzibą w Boguszowie-Gorcach
Postadress: ul. Miła 2
Ort: Boguszów-Gorce
Nuts-kod: PL517
Postnummer: 58-372
Land: POL
Kontaktperson: Agnieszka Chlipała
Huvudadress: http://www.walbrzych.wroclaw.lasy.gov.pl
Elektroniskt via:
https://miniportal.uzp.gov.pl
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
19/11/2020 08:30
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.