Publications Office of the EU
Sverige-Hässleholm: Kollektivtrafik på väg - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Sverige-Hässleholm: Kollektivtrafik på väg

  • Publicerat
    28/05/2020
  • Tidsfrist
    16/06/2020
  • Tilldelat
    07/12/2020
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Region Skåne, Skånetrafiken
Plats för utförande
NUTS code: SE224 Skåne län
Köparens plats
NUTS code: SE224 Skåne län
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
60112000 Kollektivtrafik på väg
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
84,372,600.00 SEK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
84,372,600.00 SEK
Upphandlingens referensnummer
Dnr: 83/2020
Beskrivning

Upphandlingen "Dnr 83/2020 nya Österlen-avtalet" omfattar busslinjelagd trafik för både stad och region samt anropsstyrd trafik.
Nya Österlen-avtalet kommer ha två trafikstarter, en i december 2021 och en i december 2022.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afcrrebwfv&GoTo=Tender
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
84,372,600.00 SEK
Slutligt kontraktsvärde
84,372,600.00 SEK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Bergkvarabuss Aktiebolag
Postadress: Box 853
Ort: Kalmar
Postnummer: 391 28
Land: SWE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.