Publications Office of the EU
Frankrike-Toulouse: Hissinstallationer - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Toulouse: Hissinstallationer

  • Publicerat
    25/04/2022
  • Tidsfrist
    23/05/2022
  • I dag
    07/09/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
université Toulouse 1 Sciences Sociale
Plats för utförande
NUTS code: FRJ23 Haute-Garonne
Köparens plats
NUTS code: FRJ23 Haute-Garonne
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45313100 Hissinstallationer
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
83,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
2021-24²
Beskrivning

la présente consultation fait suite à la déclaration sans suite du lot 19 du marché initial 2021-24. Le présent marché a pour objet des travaux pour la construction d'un bâtiment universitaire de 5.800m² SP. L'Opération comprend la construction d'un Gymnase de Type C (26 x 44 x 9 m), tribune mobile de 200 places, mur d'escalade, salle de cardio-training et locaux annexes, 1 amphithéâtre colloque de 300 places, 2 amphithéâtres d'enseignement de 350 places, 2 salles de TD de 100 places, le service de la Médecine préventive universitaire, le service de la Médecine du Travail. Lot 19 Appareils élévateurs

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.achatpublic.com/sdm/ent/gen/ent_detail.do?PCSLID=CSL_2022_4lebVWN8Xk
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
83,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.