Publications Office of the EU
Tjeckien-Prag: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Tjeckien-Prag: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster

  • Publicerat
    18/05/2018
  • Tidsfrist
    18/06/2018
  • Anbudsöppning
    18/06/2018
  • Tilldelat
    09/07/2018
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
ČR - Ministerstvo vnitra, generální ředitelství Hasičského záchranného sboru
Plats för utförande
NUTS code: CZ032 Plzeňský kraj
Köparens plats
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
4,950,000.00 CZK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
3,672,000.00 CZK
Upphandlingens referensnummer
MV-15623/PO-PSM-2018
Beskrivning

Předmětem veřejné zakázky je vypracování projektové dokumentace ke stavebnímu povolení (DSP), dokumentace k provádění stavby (DPS) a činnost autorského dozoru (AD).

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://nen.nipez.cz/Zadavaci_postup/N006-18-V00006659
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
18/06/2018 10:15
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
4,950,000.00 CZK
Slutligt kontraktsvärde
3,672,000.00 CZK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Sagasta, s.r.o.
Postadress: Novodvorská 1010/14
Ort: Praha 4
Postnummer: 142 00
Land: CZE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.